Reklama

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na występ kabaretu Łowcy.B.  Spektakl jednej z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych grup kabaretowych w Polsce odbędzie się w poniedziałek, 29 kwietnia.

Początek o godzinie 20:00. Występ odbędzie się w sali kinowej przy ulicy Gdańskiej. Bilety w cenie 30 złotych dostępne są w kasie kina oraz w Centrum Informacji Turystycznej „Brama Kaszubskiego Pierścienia” przy alei Niepodległości 6.

mat. prasowe

Łowcy.B  to kabaret , który stworzyła grupa studentów (zresztą długoletnich) Uniwersytetu Śląskiego a konkretnie jego filii w Cieszynie. Tam właśnie na południowym cyplu naszego pięknego kraju grupę przyjaciół połączył niezwykły sposób obserwowania rzeczywistości i jej parabolizowania na scenie. Okazało się to na tyle skuteczne, że w rok po rozpoczęciu działalności artystycznej wygrali najważniejszy w ówczesnym czasie festiwal kabaretowy PAKA odbywający się w Krakowie.

To jedyny kabaret, który wykonuje muzykę wyłącznie na żywo. W większości są to ich kompozycje, jeśli sięgają do twórczości innych to są to tacy artyści jak Sting, Bjork czy Beastie Boys.