Reklama

Lęborczanin Karol Kruzel świetnie zaprezentował się podczas sobotniej, czwartej edycji gali Duet 4Fight Night, która odbyła się w Bytowie. W kategorii do 75kg zwyciężył na punkty swoją pierwszą zawodową walkę w formule K1.

Pochodzący z Lęborka, ale reprezentujący klub Duet Gdańsk zawodnik, pokonał na punkty Marka Janikowskiego z UKS Drako Bytów. Sędziowie nie mieli problemu z wytypowaniem faworyta tego starcia i walka zakończyła się jednogłośnym werdyktem 3:0 dla Kruzela.

– Trafił mi się twardy przeciwnik, wywodzący się z karate kyokushin, a ja trenuję kick boxing – mówi Karol Kruzel. – Dużo kopał na głowę i frontalnie, nie pozwalał do siebie podejść i pójść na wymianę. Z rundy na rundę przyśpieszałem kontrując. Dwa razy czułem, ze mocno trafiłem prawym prostym, ale miał twardą głowę i się trzymał. Ostatecznie udało się wygrać – dodaje lęborczanin. Podkreśla także, że do wygranej przyczynili się wpierający go licznie kibice z Lęborka.

Zawodowy pojedynek wymagał profesjonalnego podejścia. – Do walki przygotowywał mnie Rafał Kałużny i Tomasz Biernacki z gdańskiego klubu Duet. Spore efekty dały sparingi z czołówką polskich zawodników i codzienne treningi wytrzymałościowo-siłowe – mówi Kruzel.

Podczas bytowskiej gali odbyło się 13 walk – 10 w formule K1, dwie w MMA i jedna w kick-light. W pojedynku wieczoru zawodnicy walczyli o Pas Zawodowego Mistrza Polski Kick-Light, który zdobył Wiesław Złoty z Duetu Gdańsk.

Zobacz: Relacja wideo z Duet 4Fight Night w Telewizji Teletronik >> (walka Karola od 15:00)

22-letni Karol Kruzel pochodzi z Lęborka. Jest studentem trzeciego roku Wyższej Szkoły Zarządzana w Gdańsku, kierunek fizjoterapia. Sztuki walki trenuje od pięciu lat i dotychczas walczył w turniejach amatorskich. Jego pierwszym trenerem był Bartosz Kowalczuk z klubu Fighter Lębork. W związku ze studiami Kruzel trenuje obecnie w Gdańsku.

Galeria

[nggallery id=203]

fot. Wojciech Pruski