Reklama

Jeden z najbardziej rozpoznawanych, konserwatywnych komentatorów sceny politycznej, w ramach cyklu spotkań na Pomorzu, odwiedzi także Lębork.

Spotkanie autorskie z prof. Jerzym Robertem Nowakiem odbędzie się 26 stycznia o godzinie 18.45 w Auli Jana Pawła II przy Sanktuarium św. Jakuba Ap.  Do udziału zapraszają ojcowie franciszkanie oraz Klub Gazety Polskiej w Lęborku.

fot. Wikimedia

Profesor Nowak to autor około 80 książek i ponad 1750 publikacji prasowych, specjalizujący się w problematyce węgierskiej. Jest twórcą audycji „Minął miesiąc” emitowanej raz w miesiącu na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Od lat związany z toruńską rozgłośnią uchodzi za publicystę budzącego kontrowersje. Konsekwentnie krytykuje książki Jana Tomasza Grossa ostro z nimi polemizując, za co bywa oskarżany o antysemityzm. 15 stycznia 2006 podczas sesji Rady Miejskiej w Jedwabnem nadano Jerzemu Robertowi Nowakowi honorowe obywatelstwo miasta Jedwabne za „wkład w demaskowaniu kłamstw na temat zbrodni na Żydach w Jedwabnem”. W swoich artykułach, felietonach i wypowiedziach broni Kościoła katolickiego, a zwłaszcza Radia Maryja i dzieła przy nim powstałe. Zdaniem dziennikarzy mediów głównego nurtu, w swojej twórczości prezentuje skrajne poglądy.

6 lutego do Lęborka przyjedzie Anita Gargas, dziennikarka śledcza Gazety Polskiej. Spotkanie połączone będzie z prezentacją jej najnowszego filmu „Anatomia upadku”, który podsumowuje i analizuje ustalone do tej pory fakty dotyczące Katastrofy Smoleńskiej.