Reklama

Od czwartku 30 października można oglądać w Galerii Fregata przy ulicy Reja 28 najnowszą wystawę Lęborskiego Klubu Fotograficznego działającego przy LCK „Fregata” . „Ocalić od zapomnienia” to wystawa pokazująca ginące, często zapomniane i zaniedbane, cmentarze i nagrobki z terenu Ziemi Lęborskiej.

Zdjęcia pochodzą z nekropolii w Salinie, Lęborku, Klukach, Borkowie Lęborskim, Zdrzewnie, Obliwicach, Pogorzelicach, Żelaźnie, Dąbrówce, Unieszynie, Wilkowie i Maszewie Lęborskim.

– Na zdjęciach utrwaliliśmy miejsca, których za kilka lat może już nie być – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata” – To pewien wyraz pamięci członków klubu o tych wszystkich zapomnianych i niszczejących cmentarzach, na których bardzo często zachowały się jeszcze unikatowe nagrobki czy motywy artystyczne. Zdjęcia można oglądać w Galerii „Fregata” przy ulicy Reja 28 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17.

Autorem zdjęcia jest Sławomir Łukaszuk

Wystawa będzie gościła w Galerii „Fregata” do końca listopada. Składa się z 44 fotografii członków Lęborskiego Klubu Fotograficznego. Autorzy zdjęć to Joanna Kraśnik, Andrzej Dąbek, Andrzej Seweryński, Piotr Deyna, Piotr Raszkiewicz, Sławomir Łukaszuk, Michał Kiśluk, Marek Targoński oraz Tomasz Bereźnicki.