Reklama

22 października uczniowie klasy gitary lęborskiej Szkoły Muzycznej mieli nie lada atrakcję w postaci spotkania z wybitnym polskim gitarzystą Krzysztofem Pełechem. Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego, zaś głównym sponsorem tego wydarzenia była firma INTERTON.

W pierwszej części spotkania odbyły się warsztaty gitarowe, w których udział wzięli uczniowie, pragnący pod okiem „mistrza” poszerzyć swoje umiejętności muzyczne. Do zajęć otwartych zostali przygotowani przez nauczycieli: Magdalenę Kreft i Grzegorza Piwara.

Po krótkiej przerwie miała miejsce prezentacja klasycznych gitar fińskich Kantare, które są nowością na polskim rynku. Gitara o symbolu KM62 C zdobyła w tym roku prestiżowe wyróżnienie jako instrument polecany przez Europejskie Stowarzyszenie Nauczycieli Gitary EGTA.

Na zakończenie wspaniałego „spotkania z gitarą” zebrani w sali koncertowej uczniowie, nauczyciele oraz rodzice wysłuchali mini recitalu w wykonaniu Krzysztofa Pełecha, w którym zaprezentował różne style muzyki gitarowej. Najbardziej podobały się słuchaczom utwory Astora Piazzolli.

Krzysztof Pełech jest jednym z najaktywniejszych muzyków młodego pokolenia. Wykonuje średnio ok. 60 koncertów rocznie. Koncertował niemal we wszystkich krajach europejskich oraz min. w USA, Brazylii, Egipcie, Turcji, Indonezji, Malezji, Tajlandii, Argentynie i Chile. Brał udział w 21 konkursach krajowych i międzynarodowych, spośród których był laureatem szesnastu. Dotychczas nagrał 13 płyt. Wielokrotnie uczestniczył w prestiżowych festiwalach muzycznych o międzynarodowym zasięgu. Obecnie prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Autorem tekstu jest Wojciech Siedlik. Zdjęcia pochodzą z archiwum Szkoły Muzycznej.