Reklama

W środę 26 grudnia, na dwa dni przed ogólnopolską premierą, w kinie Fregata odbędzie się pierwszy przedpremierowy pokaz filmu „Hobbit: Niezwykła podróż”. Trwa przedsprzedaż biletów w kasie kina.

– Po raz pierwszy mamy okazję zagrać film przed premierą ogólnopolską – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata”. – Jest to dla nas ważne tym bardziej, że będzie to pokaz  najbardziej oczekiwanego tytułu tego roku. Regularne seanse filmu będą wyświetlane od dnia ogólnopolskiej premiery, czyli od  28 grudnia, do 10 stycznia 2013 roku.

mat. prasowe

Lęborczanie „Hobbita” przedpremierowo będą mogli zobaczyć dwa razy: 26 i 27 grudnia . Oba seanse o godzinie 20. Kino „Fregata” zachęca do wcześniejszego zakupu i rezerwacji biletów. Kasa czynna jest codziennie na godzinę przed pierwszym seansem.  Rezerwacji telefonicznych można dokonywać pod numerem telefonu 59 8622-530 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 15.

„Hobbit” to filmowa adaptacja książki J.R.R. Tolkiena, będącej prologiem do „Władcy Pierścieni”. Opisuje losy Bilbo Bagginsa, który dzięki namowom ze strony czarodzieja Gandalfa wyrusza na dziką przygodę z grupą krasnoludów. Ich celem jest stary krasnoludzki skarb zagrabiony przez smoka zwanego Smaugiem.

„Hobbit” jest pierwszą częścią filmowej trylogii. Początkowo miał składać się z dwóch części, jednak w lipcu 2012 roku reżyser Peter Jackson poinformował, iż w związku ze sporą ilością wciąż niezrealizowanego materiału literackiego, ekipa wróci na plan i nakręci dodatkowe zdjęcia, całość zaś zostanie zaprezentowana w trzech filmach.