Reklama

We wtorek 20 listopada o godz. 18.45 w Domu Parafialnym Sanktuarium św. Jakuba w Lęborku odbędzie się spotkanie autorskie z popularnym historykiem Sławomirem Cenckiewiczem.

Tematem spotkania będzie prezentacja jego najnowszej książki „Długie Ramię Moskwy”. Jest to jedna z najlepiej sprzedających się publikacji historycznych tego roku. Książka zyskała największą ilość głosów w kategorii „najlepsza książka naukowa poświęcona historii Polski w XX wieku” i decyzją czytelników zwyciężyła w tegorocznym Konkursie Książka Historyczna Roku o Nagrodę im. Oskara Haleckiego.

Wcześniej pochodzący z Gdańska historyk zasłynął jako autor lub współautor takich bestsellerów jak „Oczami bezpieki: szkice i materiały z dziejów aparatu bezpieczeństwa PRL”,  „SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii” czy „Anna Solidarność. Życie i działalność Anny Walentynowicz na tle epoki (1929-2010)”.

Sławomir Cenckiewicz to autor prawie stu publikacji naukowych, popularnonaukowych i źródłowych. W pracy naukowej specjalizuje się w dziejach polskiej emigracji politycznej, Polonii amerykańskiej, aparatu bezpieczeństwa PRL i opozycji antykomunistycznej w PRL. Prowadził badania naukowe w Anglii i Stanach Zjednoczonych. Jest doktorem habilitowanym, byłym pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej.

W 2005 roku otrzymał wyróżnienie Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza. W 2007 r. prezydent Lech Kaczyński przyznał Cenckiewiczowi Srebrny Krzyż Zasługi. W 2006 roku doradzał Antoniemu Macierewiczowi przy likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych, później kierował pracami komisji likwidacyjnej WSI na mocy decyzji Radosława Sikorskiego.

Poprzedni artykułNowa tablica ogłoszeń w centrum
Następny artykułStudenci UTW poznają cyberświat