Reklama

W związku z obchodami dnia Wszystkich Świętych, 1 listopada zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w obrębie ulicy Kaszubskiej. Warto zapoznać się z nimi przed wizytą na lęborskim cmentarzu.

Ulica Kaszubska na na całej długości będzie jednokierunkowa od miasta w stronę cmentarza. Wyjątek będą stanowiły autobusy komunikacji miejskiej, które będą wracać tą ulicą od cmentarza do miasta i będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach drogi.

Na ul. Kaszubskiej wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe. Parkingi będą płatne, dlatego warto przygotować kilka złotych drobnych.

Zobacz także: 1 listopada – kursy autobusów w Lęborku >>

Policjanci apelują do osób udających się na lęborski cmentarz, aby szli na piechotę lub korzystali z komunikacji miejskiej, co w dużym stopniu przyspieszy podróż i ułatwi ruch pojazdów. Osoby jadące na cmentarz samochodami muszą stosować się bezwzględnie do poleceń policjantów kierujących ruchem oraz osób ze służb pomocniczych pomagających przy organizacji ruchu w tym dniu.

Policjanci apelują również, aby przed wyjściem na cmentarz prawidłowo zabezpieczyć swoje mieszkanie. Należy pamiętać również, aby w pojazdach pozostawionych przed cmentarzami nie pozostawiać wartościowych przedmiotów, jak nawigacje, torebki, itp.

mat. prasowe

Wyjazd z okolic cmentarza dla osób, które dojadą do “pierwszej pętli autobusowej” odbywać się będzie w prawo, ulicami Kartuską – Majkowskiego do ul. Abrahama, która będzie jednokierunkowa od Kaszubskiej do Abrahama i będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach drogi. Wyjazd z okolic cmentarza dla osób, które dojadą do “pierwszej pętli autobusowej” odbywać się będzie w lewo, ulicami Kartuską – ogródki działkowe Drętowo do drogi W214 i dalej ul. Krzywoustego. Droga tego wyjazdu będzie jednokierunkowa od Kaszubskiej do wjazdu na W214 i będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach drogi.

Wyjazd z okolic cmentarza dla osób, które dojadą do “drugiej pętli autobusowej” odbywać się będzie tylko ul. Kaszubską na wprost do skrzyżowania na jezioro Osowskie lub przez Popowo, bez możliwości powrotu i wyjazdu ul. Kartuską i będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach jezdni.

Na ul. Mieszka I wprowadzony będzie całkowity zakaz zatrzymywania pojazdów po obu stronach jedni (zakaz obowiązywać będzie do 4 listopada). Pojazdy zaparkowane w nieprawidłowy sposób, nie stosujące się do znaków drogowych oraz utrudniające ruch, będą holowane na parking.

Na drogach dojazdowych na cmentarze w innych miejscowościach powiatu lęborskiego nie zmienia się organizacji ruchu drogowego. Należy jednak zachować ostrożność podczas dojazdu i przejazdu w pobliżu tych miejsc i zwrócić szczególną uwagę na pieszych.

Poprzedni artykułŚnieg z deszczem i gołoledź w Lęborku
Następny artykułKonferencja pracodawców w ratuszu