Reklama

W minioną niedzielę siatkarze amatorzy rozpoczęli zmagania w turnieju eliminacyjnym Baltic Rally – Bałtyckie mistrzostwa amatorów w grach zespołowych programu South Baltic.

Podczas pierwszych meczy w grupie A niepokonanym zespołem jest KS Baza 44 Siemirowice. Jest to drużyna która razem z I Lęborskim Batalionem Zmechanizowanym rozegrała 3 spotkania pod rząd. Wojskowi z Lęborka przegrali tylko z Bazą 44, pozostałe zespoły rozegrały po dwa mecze. W najlepszej sytuacji do awansu jest zespół Bojan Żubry który ma na koncie przegraną i wygraną, natomiast PKS NightShadows Wejherowo i I LO Lębork mają po dwie porażki. Kolejne mecze w grupie A odbędą się 28 października.

Wyniki gr. A:

  • BOJAN Żubry – KS Baza 44 0:2 (22:25, 25:27)
  • JW  Lębork – PKS Wejherowo  2:0 (25:23, 25:19)
  • KS Baza 44 – JW Lębork 2:0 (25:20, 25:22)
  • I LO – Bojan Żubry 0:2 (19:25, 9:25)
  • JW Lębork – I LO 2:0 (25:15, 25:15)
  • PKS Wejherowo – KS Baza 44 0:2 (19:25, 17:25)
fot. Marcin Klukowski

Do turnieju zgłosiło się 10 zespołów: I LO w Lęborku, Rolka Team, Gim 2 Lębork, Tom Blok Wejherowo, PKS NightShadows Wejherowo, I Lęborski Batalion Zmechanizowany, KS Baza 44 Siemirowice, Bojan Żubry, AZS Lębork, MG Trans Puck.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po 5 drużyn, w pierwsza niedzielę rozgrywek swoje mecze rozegrała grupa A, a w niej: I LO, PKS NightShadows Wejherowo, KS Baza 44, I Lęborski Batalion Zmechanizowany oraz Bojan Żubry. Grupa B z zespołami: Rolka Team, Gim 2, Tom Blok, AZS Lębork, MG Trans Puck pierwsze mecze rozegra już w najbliższą niedzielę 21 października.

Najpierw zespoły rozegrają mecze w grupach potrwa to do 28 października, w listopadzie 3 najlepsze zespoły z grupy A i B awansują do grupy finałowej która rozegra miedzy sobą mecze i wtedy poznamy trzy zespoły które awansują do turnieju finałowego w 2013 odbywającego się w Lęborku. W trakcie rozgrywek eliminacyjnych odbędzie się również turniej kobiet, chętne zespoły zapraszamy do wzięcia udziału i kontakt z organizatorem.

Wszystkie mecze odbywają się do dwóch wygranych setów, całe rozgrywki są  prowadzone na dwóch boiskach jednocześnie w hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku ul. Piotra Skargi 52. Więcej informacji na stronie www.baltic-rally.eu oraz www.siatkowka.lebork.pl.

Organizatorzy: Urząd Miejski w Lęborku i Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA zapraszają kibiców na mecze, poziom rozgrywek jest bardzo wysoki a zespoły walczą o każdą piłkę, mecze są rozgrywane z pełnym zaangażowaniem wśród zawodników.

Marcin Klukowski