Reklama

Nie ma już niepokonanej drużyny w Słupskiej Klasie Okręgowej. Pogoń przywiozła z meczu w Człuchowie zasłużone trzy punkty.

W meczu na szczycie po pierwszej, wyrównanej połowie, po przerwie bramka Piasta przeżywała momentami prawdziwe oblężenie. Starania Pogoni do zdobycia zwycięskiego gola zostały nagrodzone w 85 minucie, kiedy po faulu daleko od pola karnego na Jakubie Żmudzkim górną piłkę w „szesnastkę” wrzucił Mariusz Kalamaszek, po drodze jej lot został przedłużony głową i wreszcie dotarła do kapitana Oskara Jasińskiego, który z kilku metrów głową skierował ją od poprzeczki do bramki.

fot. Sławomir Łukaszuk – archiwum

Kibice ostrzyli sobie zęby na pojedynek czołowych ligowych snajperów, ale ani Łukasz Czarnowski z Piasta, lider klasyfikacji strzelców, ani Sylwester Ilanz nie poprawili swojego bramkowego dorobku. Pogoda nie oszczędzała zawodników ani nielicznych kibiców, bo mecz toczył się w padającym z mniejszą lub większą intensywnością deszczu, a im bliżej było końca, tym coraz większe ciemności zapadały nad boiskiem. Wszystkie te niedogodności zeszły jednak na drugi plan, bo dzięki wygranej Pogoń ma już tylko punkt straty do lidera z Człuchowa i zajmuje drugą pozycję.

Trener Pogoni wystawił do gry optymalną „jedenastkę”. W drużynie gospodarzy to nie niewysoki Czarnowski był pierwszym atakującym, ale znacznie od niego wyższy Bartosz Urbaniak. Jak przyznał po meczu trener Piasta Zbigniew Cyzman, obaj przystąpili do gry z urazami i obaj opuścili boisko przed czasem.

Piast Człuchów – Pogoń Lębork 0:1 (0:0)

  • bramka: 0:1 Oskar Jasiński (’85)
  • Piast: Bzowski – B. Wójcik, Drążek, G. Dowksza (88 Adamczyk), Maślanyk, Przyszlak, Gołębiewski, Czarnowski (56 Wijata), Pencarski (80 J. Wójcik), Szeliga, Urbaniak (46 Gorzelańczyk)
  • Pogoń: Skrzypczak – Żółtowski, Jasiński, Kozakiewicz, Haraszczuk – Morawski (60 Krajnik), Kalamaszek, Kowalski – Stankiewicz (76 Witkowski), Ilanz, Kołucki (76 J. Żmudzki)
  • Żółte kartki: Pencarski, G. Dowksza, B. Wójcik – Haraszczuk
  • Sędzia: Mirosław Cyrson