Reklama

Uczniowie i pedagodzy Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku zorganizowali akcję pomocy dla swojego kolegi z drugiej klasy, który zmaga się z chorobą nowotworową.

26 września na holu szkoły rozstawiono stoiska. Organizatorzy akcji przygotowali bar sałatkowy, sprzedaż słodkich – domowych wypieków oraz loterię fantów. W ciągu jednej godziny udało się zebrać aż 1150 złotych. Jak podkreślają uczestnicy świadczy to o dobrej woli uczniów, pedagogów oraz pracowników administracji i obsługi, którzy chętnie zaangażowali się w pomoc dla Karola.

fot. Sławomir Łukaszuk

– Jeśli w grę wchodzi życie, tym bardziej tak młode to trzeba wołać o pomoc i wierzyć, że serca wrażliwych ludzi nie pozostaną obojętne na to wołanie. Teraz najważniejsze jest zdrowie i życie Karola, jeśli możemy mu w jakikolwiek sposób pomóc, to właśnie czynimy nie oczekując nic w zamian – powiedziała po akcji Anetta Treder, nauczyciel ZSMI, współorganizator.

Również w czwartek 27 września odbędzie się akcja pomocy dla Karola. Tym razem zorganizują ją uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Leśnicach. Podobnie jak w ZSMI, zaplanowano loterię fantową i kiermasz wypieków.

Galeria

[nggallery id=162]

fot. Sławomir Łukaszuk