Reklama

Wszystkie zespoły SPS Lębork ( młodzik, kadet, junior, senior) przystąpiły do przygotowań do sezonu 2012/2013.  Seniorzy rozpoczną rozgrywki ligowe  27 października meczem u siebie z Kamionką Sopot. Zespół w tym sezonie będzie całkowicie oparty na wychowankach lęborskiego klubu oraz juniorach. Trenerem będzie Jarosław Pruski, a pomagać mu będzie Leonard Wojciechowski.

Zespołowi juniorów ze względu na to, że wiek kadeta ukończył Wojciech Dawid (zawodnik SMS Spała) przysługuje dodatkowy turniej finałowy o mistrzostwo ligi wojewódzkiej. Do zespołu juniorów dołączy również później drugi zawodnik objęty szkoleniem SMS tym razem w Świnoujściu – Adam Jędrzejczyk. Trener Jarosław Pruski rozgrywki ligowe postanowił potraktować jako przygotowania do tego turnieju dla pozostałych zawodników. Trenerowi w pracy pomagać będzie drugi trener – Marcin Dawidowski. Juniorzy zaczynają rozgrywki ligowe 29.09.2012 meczem w Pucku z Korabem.

fot. Piotr Boniaszczuk – archiwum

Zespół kadetów w tym sezonie podobnie jak w poprzednim poprowadzi trener Marcin Dawidowski. Z zespołu odeszli do kategorii juniora Adam Jędrzejczyk i Wojciech Dawid jednak większość zespołu pozostała taka jak w roku poprzednim. Trener uzupełnił drużynę o najbardziej perspektywicznych zawodników przychodzących z młodzików. Trenerowi w pracy z zespołem pomagać będzie II trener Jarosław Pruski. Pierwszy mecz w sezonie kadeci rozegrają 20.10.2012 w Starogardzie

Najmłodszy zespół występujący w kategorii młodzik poprowadzi nowy trener w barwach SPSu trener Krzysztof Paluszek, pomagać mu będzie Leonard Wojciechowski.

Jednym z pierwszych etapów przygotowań zespołu juniorów i kadetów był Międzynarodowy Turniej Piłki siatkowej „Korab Cup” w Pucku. Turniej odbył się w dniach 14-16.09.2012. w zawodach uczestniczyło osiem drużyn juniorów ( Jurand Malbork, Chemik Olsztyn, Budowlanka Toruń, Stoczniowiec Gdańsk, Alpat Gdynia, Truso Elbląg, Korab Puck i SPS Lebork). Juniorzy SPS Lębork wystąpili w bardzo okrojonym składzie stąd też wynik – 8 miejsce.

W turnieju kadetów, także przystąpiło do rywalizacji osiem zespołów (Tempo Olsztyn, Budowlanka Toruń, Stoczniowiec Gdańsk, Kaliningrad, Truso Elbląg, Korab Puck , SPS I Lębork, SPS II Lębork.).Nasz zespół spisał się doskonale i dotarł , aż do finału gdzie musiał uznać wyższość młodych zawodników z Olsztyna. Drugi zespół ( złożony z młodzików) uplasował się na 8  miejscu. Turniej pokazał, że w zespół kadetów  przedstawia duży potencjał i powinien w swojej lidze walczyć o medale.

SPS Lębork ogłasza NABÓR

SPS Lębork ogłasza nabór do szkółki minisiatkówki dla uczniów I-VI klasy szkoły podstawowej. Zajęcia odbywają się w poniedziałki od  godziny 16 do 17 30 i w środy od godziny 17 do 18 30. Zajęcia prowadzone są przez dwóch doświadczonych szkoleniowców. Ruszyła , także ponownie strona internetowa klubu www.sps.lebork.pl/ na stronie dostępne będą aktualne składy, terminarze, wyniki, galerie i inne informacje o klubie.

Marcin Dawidowski

Poprzedni artykułLęborski Dzień Sybiraka
Następny artykułTydzień pamięci gen. Sosabowskiego