Reklama

Festyny w Cewicach i Obliwicach, a także spora dawka emocji sportowych czeka nas w najbliższy weekend. Sporo wydarzy się także w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które celebruje lęborskie muzeum i łebska biblioteka miejska.

W piątek 14 września w ramach promocji lęborskich obwarowań odbędzie impreza pn. „Warsztaty i pokazy tańców dawnych”. To jedna z tych okazji, gdy możemy poczuć klimat średniowiecza. Tego samego dnia o godz. 18:00 Muzeum w Lęborku zaprasza na otwarcie wystawy „POTĘGA i UPADEK. Zamki państwa krzyżackiego”, prezentującą najważniejsze warownie niemieckich rycerzy.

W sobotę lęborskie muzeum organizuje rajd rowerowy dla dzieci i dorosłych pn „Wycieczka wspomnień”. Trasa zostanie wyznaczona przez historyczną część Lęborka. Co więcej, przez cały weekend w godz. 10.00 – 16.00 muzeum możemy zwiedzać bezpłatnie, ponieważ odbywać się będą Europejskie Dni Dziedzictwa.

fot. Sławomir Łukaszuk

Tenisiści stołowi Poltarex Pogoń Lębork zagrają swój pierwszy mecz w nowym sezonie w piątek o godz. 18:00 na hali przy Gimnazjum nr 2. W piątek i sobotę odbędą się II Mistrzostwa Par Mieszanych – Reksio Cup na kortach przy ul. 9 Maja. O godz. 17:00 w sobotę  na stadionie, mecz rozegrają seniorzy Pogoni Lębork z Jantarem Ustka. W niedzielny poranek w lesie za Stadionem Miejskim organizowane są zawody MTB Tour Lębork, w których udział wezmą czołowi polscy zawodnicy w kolarstwie górskim.

W Lęborskich dyskotekach w sobotę imprezy specjalne – Różana zaprasza na swoje siódme urodziny (wstęp: 10zł panie, 15zł panowie, promocje na barze), a Ellit Club organizuje wspólne oglądanie gali KSW 20.

Biblioteka Miejska w Łebie oraz Klub Seniora „Niezapominajka” w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszają w sobotę o 17:00 na „Łebski dzień powszedni„, podczas którego poznamy historię kurortu.

Również w sobotę, w Cewicach odbędzie się festyn „Cewickie Lasy – relaks i leśne rarytasy”. Na scenie wystąpią regionalne zespoły i uczestnicy Bitwy na Głosy. Odbędzie się również turniej drwali. Natomiast w Obliwicach tego samego dnia odbędzie się Wielka Biesiada Ekologiczna i Turniej Rycersko – Łuczniczy.