Reklama

Rozpoczynają się rozgrywki I liga tenisa stołowego mężczyzn sezonu 2012/2013. Swoje pierwsze spotkanie 14 września o godz. 18.00 w Miejskiej Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku zagra Poltarex Pogoń Lębork.

Lęborczanie w pierwszym meczu zmierzą się z trzecią drużyną poprzedniego sezonu MOKS Słoneczny Stok Białystok.

W składzie osobowym  Poltarex  Pogoń  Lębork nie zaszły duże zmiany , po spadku z Superligi odszedł Patryk Chojnowski (powrót do Ostródzianki Ostróda), a zastąpił go Bartosz Szarmach (Ostródzianka Ostróda). Zespół wystąpi w składzie : Marek Prądzinski (kapitan), Jakub Perek, Bartosz Szarmach, Adam Dosz i Dariusz Dosz.

Marek Prądzinski / fot. Sławomir Łukaszuk

W I lidze mężczyzn występuje dziesięć zespołów, z których tylko dwa pierwsze  wystąpią w barażach o Superligę. Zawodnicy rozgrywają mecze jednocześnie na dwóch stołach , grając systemem par wynikającym z rankingu  ubiegłego sezonu. Gra się dziesięć  pojedynków ( 8 partii singlowych  i  2 partie deblowe). Celem lęborskiej drużyny na nadchodzący sezon jest walka o powrót w szeregi Superligi.

Tymczasem w środę 12 września meczem z Kamionką Kamień Krajeński rozpoczęła drugoligowe rozgrywki tenisa stołowego GKS TĘCZA Nowa Wieś Lęborska. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem tenisistów nowowiejskich 10-0.