Reklama

Rolnicy zeszli już z pól i w najbliższą niedzielę świętować będziemy na powiatowych dożynkach w Cewicach. Wcześniej LCK Fregata zaprasza na casting do tanecznego show, które na początku przyszłego roku zobaczymy w Lęborku.

W sobotę z samego rana w LCK Fregata rozpocznie się drugi casting do projektu tanecznego. Grupa pasjonatów tworzy w Lęborku taneczne show i poszukują do niego uzdolnionych uczestników. Początek zapisów już o 9, casting rozpocznie się około godz. 10.

Taneczne show w Lęborku - drugi casting
mat. prasowe

Jeszcze wcześniej bo o 7:00 spod Sanktuarium św. Jakuba wyruszy piesza pielgrzymka do Sianowa. Trasa (ok. 30km) wiedzie szosą w kierunku na Nawcz przez Dziechno, Popowo (postój przy kościele od ok. 9.15 do 10.00), Zakrzewo, Linię (postój przy kościele od ok. 11.30 do 12.15), Kobylasz, wzdłuż jez. Lubygość (postój nad jeziorem od ok. 14.00 do 14.45), Mirachowo (postój przy plebanii od ok. 15.45 do 16.30), Stryszą Budę i Staniszewo aż do Królowej Kaszub. Dołączyć można w dowolnym momencie, a powrót planowany jest późnym wieczorem autokarem.

Powrót do przeszłości zafundują nam organizatorzy gry plenerowej w Łebie. Odbędzie się tam desant dywersantów, którzy zmierzą się z agentami UB w pościgu po dzieła Maxa Pechsteina. Imprezę wzbogaci także wykład doktora Grzegorza Goryńskiego „Ochrona granicy morskiej w PRL” oraz inne atrakcje przypominające zwyczaje panujące w PRL. Będzie to ciekawa, żywa lekcja historii.

W niedzielę święto rolników Ziemi Lęborskiej, czyli powiatowe dożynki w Cewicach. Nie trzeba mieć hektarów ziemi i stodoły pełnej słomy, aby wziąć w nich udział. Msza dożynkowa o godz. 12 w kościele parafialnym. Później koncerty, konkurs wieńców itp.

W kinie Fregata w sobotę oraz niedzielę możemy obejrzeć Madagaskar 3 w trójwymiarze oraz polską, sensacyjną produkcję Yuma.

Poprzedni artykułDywersanci wylądują na plaży w Łebie
Następny artykułDożynki powiatowe w Cewicach