Reklama

Po roku funkcjonowania Centrum Informacji Turystycznej w Łebie, decyzją Regionalnej Komisji Certyfikacji Punktów Informacji Turystycznej otrzymało najwyższą ocenę – 4 gwiazdki.

Pracownicy Bramy Kaszubskiego Pierścienia mieszczącej się przy ul. Kościuszki 121 w Łebie zgłosili placówkę do certyfikacji, która przeprowadzana jest zgodnie z regulaminem Polskiej Organizacji Turystycznej. Międzynarodowy symbol informacji turystycznej oznaczono gwiazdkami w kolorach utożsamianych z Łebą: żółty – piasek, pomarańcz – słońce, zieleń – lasy, błękit – otaczające miasto morze, jeziora i rzeka oraz czyste powietrze.

Centrum Informacji Turystycznej w Łebie

Zgodnie z regulaminem celem certyfikacji jest zapewnienie odpowiedniej jakości obsługi turystów przez jednostki informacji turystycznej oraz stworzenie krajowej sieci standaryzowanych jednostek informacji turystycznej współpracujących na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym.

Centrum Informacji turystycznej (CIT) w Łebie, które jest  jednostką łebskiego magistratu to budynek o powierzchni użytkowej 247 m2 (powierzchnia zabudowy – 157 m2, powierzchnia całkowita – 314 m2). Całkowity koszt budowy wraz z wyposażeniem w meble oraz sprzęt komputerowy wyniósł 936 218 zł (dofinansowanie w kwocie 581 841,95 zł).

Obiekt składa się z części informacyjnej (główny hol z ladą), wystawienniczej, prezentacji multimedialnej, zaplecza socjalnego dla pracowników oraz turystów. CIT zostało wyposażone w meble wykonane z wikliny, nawiązując w ten sposób do plecionkarstwa uprawianego od dawna na Kaszubach, a także w nowoczesny sprzęt komputerowy i multimedialny.

Brama Kaszubskiego Pierścienia w Łebie
fot. UM Łeba