Reklama

W tym tygodniu do Lęborka dotarł bus ze sprzętem wygranym pod koniec maja br. przez Pogoń w konkursie Szkółek NIVEA. Po rozpakowaniu auta, przedstawiciele klubu i trenerzy doświadczyli miłego zaskoczenia. Sprzętu sportowego było o wiele więcej niż się spodziewano. Jego wartość to około 17.000 zł.

W przesyłce było 50 kompletów strojów Szkółek Nivea (koszulki, spodenki, getry), 50 piłek Adidasa, a także kosztowne bramki. Dwie duże bramki o wymiarach 5 na 2 metry zostały na stadionie. Cztery bramki 1,8 x 1,2 metra i cztery 1,2 x 0,8 metra w celu optymalnego wykorzystania trafiły do Szkół Podstawowych nr 3 i 8 w Lęborku. Uczą się tam i trenują młodzi piłkarze objęci patronatem Szkółek NIVEA. Bramkami opiekować się będą trenerzy Pogoni.

Ciekawym przyrządem, który trafił do Lęborka jest treningowa rama teleskopowa do odbijania piłek. W kolejnych kartonach znajdowały się znaczniki (narzutki) dla zawodników, pachołki i talerzyki, stoper, a także 120 zeszytów dla dzieci z logotypami Szkółek.

Juniorzy Pogoni w nowych strojach Szkółki NIVEA / fot. pogon.lebork.pl

Przypomnijmy, od 1 marca do 6 maja w internetowym konkursie na www.szkolkinivea.pl trwało głosowanie w którym Pogoń zajęła 13 lokatę i tym samym trafiła pod skrzydła akcji Szkółek NIVEA. Z profesjonalnego programu szkoleniowego Akademii Ajaxu Amsterdam skorzystają wszystkie drużyny, a w szczególności 60 zawodników w wieku od 9 do 12 lat w skupionych w trzech drużynach:

  • Junior D1 – rocznik 2000 (trener Andrzej Kaufmann)
  • Junior D2 – rocznik 2001/2002 (trener Andrzej Małecki)
  • Junior D2 – rocznik 2001/2002 (trener Rafał Bartoszek)

– Dostawa sprzętu sportowego była pierwszą namacalną korzyścią z uczestnictwa w tym programie – wyjaśnia Janusz Pomorski z zarządu sekcji piłki nożnej Pogoni Lębork. – Kolejny etap to szkolenie dla naszych trenerów w Opalenicy. W Hotelu Remes, który był bazą pobytową reprezentacji Portugalii na Euro 2012 od 1 do 5 września odbędzie się profesjonalne szkolenie Akademii Ajaxu.-

Po szkoleniu program będzie wprowadzany w życie, a klub do czerwca 2013 będzie walczył w II etapie o udział w ogólnopolskim turnieju Szkółek Nivea. Pojedzie na niego 10 z 100 uczestniczących w programie klubów sportowych. Zwycięzca turnieju wyjedzie na tydzień do Amsterdamu. W II etapie można także zdobyć dużo sprzętu sportowego, więc stawka jest wysoka.

O słuszności uczestnictwa Pogoni w tym projekcie jest przekonany wiceprezes Zarządu Pogoni ds. piłki nożnej Marcin Gosz. – Szkółki NIVEA to wielka szansa dla naszego klubu i drużyn młodzieżowych. Jeżeli uda wprowadzić nam się elementy holenderskiej szkoły w Lęborku, byłby to kolejny ważny krok dla naszego klubu. To dla nas także prestiż i impuls dla młodych zawodników, trenerów, rodziców do jeszcze większego zaangażowania się w proces szkolenia.