Reklama

Dwa miesiące po Jarmarku Św. Jakuba przyszedł czas na podsumowanie. W poniedziałek w Sali Rajców Ratusza Miejskiego odbyło się uroczyste spotkanie włodarzy miasta z zaangażowanymi w organizację osobami. Nie zabrakło przemówień, podziękowań a także występów artystycznych.

Tegoroczny Jarmark połączony z obchodami 10-lecia patronatu św. Jakuba Apostoła nad Lęborkiem z pewnością był wyjątkowy. W ciągu trzech dni z przygotowanych atrakcji skorzystało ponad 30 tysięcy osób. Dwukrotnie wzrosła liczba uczestników Zlotu Jakubów, zwiększyło się także zainteresowanie Jarmarkiem mediów (więcej na oficjalnej stronie). Jak zgodnie stwierdzili uczestnicy podsumowującego spotkania, jest to zasługa wszystkich osób, które wniosły swój wkład w przygotowania i pracę w trakcie tej trzydniowej imprezy.

Autorem zdjęć jest Sławomir Łukaszuk

Spotkanie rozpoczęto od powitania gości, co uczynił Burmistrz Włodzimierz Klata. Inicjatorzy Jarmarku, poseł Witold Namyślak, starosta Ryszard Wenta oraz oo. Wiesław Przybysz, podzielili się z przybyłymi swoimi przemyślanami na temat jego historii oraz zmian jakie zaszły w ciągu lat organizacji święta. Później przyszedł czas na podziękowania. Przygotowano prawie 200 dyplomów, które otrzymały osoby pomagające przy organizacji Jarmarku. Przerywnikiem oficjalnej części były występy Zespołu Muzyki Dawnej „Incantare” oraz Dominiki Stanieckiej i Martyny Mazur z zespołu Może Nienajlepsze Artystki, obydwa z Młodzieżowego Domu Kultury. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa 60 zdjęć z tegorocznego Jarmarku, przygotowana przez Lęborski Klub Fotograficzny.

Jarmark Św. Jakuba 2008 przeszedł już do historii. Jaki będzie ten przyszłoroczny? Wiele zależy od jeszcze większego zaangażowania w przygotowania, ponieważ poprzeczka została postwiona bardzo wysoko. Liczymy, że organizatorzy nie zawiodą i za rok znów nas zadziwią.