Reklama

Jeszcze trochę ponad tydzień autorzy poezji i prozy mogą zgłaszać swoje prace do Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. M. Stryjewskiego. W tym roku organizowana jest jego 27. edycja.

Konkurs obejmuje dwie kategorie: poezję i prozę. Tematyka utworów nie jest ograniczona, tym niemniej organizatorom zależy na uwzględnieniu tematyki regionalnej.Formuła konkursu jest otwarta, więc mogą w nim wziąć udział poeci i prozaicy, zrzeszeni i nie zrzeszeni w organizacjach twórczych, również amatorzy zaczynający przygodę z piórem.

Prace w kategorii poezji powinny obejmować zestaw 4 wierszy, w kategorii prozy: nowelę, opowiadanie, reportaż lub esej – do 10 stron maszynopisu. Organizatorzy nie przyjmują tekstów w formie elektronicznej.

fot. sxc.hu

Na konkurs należy nadsyłać w 5 egzemplarzach utwory, które nie były dotychczas publikowane i nagradzane w innych konkursach, opatrzone jedynie godłem. To samo godło winno występować na dołączonej kopercie zawierającej wewnątrz nazwisko autora, adres, numer telefonu. Termin nadsyłania prac na adres: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Armii Krajowej 16, 84-300 Lębork, upływa 30 września 2012 r.

Organizatorzy przewidują nagrodę główną Grand Prix Marszałka Województwa Pomorskiego oraz trzy nagrody w kategorii poezji i trzy nagrody w kategorii prozy. Przewidziana jest też kategoria utworów nadesłanych przez mieszkańców powiatu lęborskiego, które należy na kopercie oznaczyć literą „L”. Przewidziano również nagrody specjalne: Burmistrza Lęborka – nagroda publiczności, nagroda im. Józefa Majkowskiego przyznawana przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana za utwór ukazujący godność człowieka i życia, Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko–Pomorskiego za utwór w języku kaszubskim lub o tematyce kaszubskiej – poezja oraz Oddziału Miejskiego Zrzeszenia Kaszubsko–Pomorskiego za utwór w języku kaszubskim lub o tematyce kaszubskiej – proza.

Rozstrzygnięcie konkursu i uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 23 listopada 2012 r. o godz. 17.00 w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata”. Wszelkich informacji udziela Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku, tel. 59 862 23 07, e-mail: [email protected].