Reklama

Ostatni weekend wakacji obfituje w wydarzenia na Ziemi Lęborskiej. W sobotę w Lęborku tradycyjne Pożegnanie Lata, na którym gwiazdą wieczoru będzie Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem. Już od dziś w Łebie trwa Zlot Motocyklowy oraz konferencja naukowa poświęcona roli Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Ciekawie będzie też w Oskowie.

Lato żegnać będziemy na Placu Pokoju. Oprócz wieczornego występu Szymona Wydry, odbędzie się również Ogólnopolski Przegląd Orkiestr Dętych – start już o 11. Na scenie wystąpią także Latino Show Band oraz kwartet smyczkowy La Scala. Od godziny 11 do 17 na ul. Staromiejskiej potrwa Trzeci Pchli Targ w Lęborku.

Zobacz także: Pożegnanie Lata 2012 w Lęborku [ZDJĘCIA] >>

Dla fanów siatkówki ciekawą propozycją będzie sobotni finał Wakacyjnych Turniejów Siatkówki Plażowej, który rozegrany zostanie na kompleksie rekreacyjnym CSiR przy ulicy 9 Maja 1. Swoją drużynę można zapisać nawet w dniu turnieju. Również w sobotę, Pogoń Lębork podejmie na własnym stadionie Karol Pęplino. Początek meczu o 17. Jeżeli ktoś woli sporty wodne, na plaży Miron nad jeziorem Lubowidzkim odbędą się IX Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym. Chętni będą mieli do przepłynięcia prawie dwa kilometry.

Szymon Wydra w Lęborku
fot. wydra.pl

W Łebie główną imprezą jest dwudniowy zlot motocyklistów. W programie sporo występów punk rockowych zespołów muzycznych, parada przez miasto, a nawet wybory miss mokrego podkoszulka. O północy w sobotę wielki pokaz fajerwerków. Samorządowcy urządzają drugi rok z rzędu morskie Regaty Łeba – Ustka – Łeba. Od piątku w kurorcie trwa dwudniowa konferencja, poświęcona roli Uniwersytetów Trzeciego wieku.

W Oskowie ciekawa propozycja dla miłośników historii – drugi Turniej Rycerski i Łuczniczy. Zobaczymy w akcji walczących rycerzy, a nawet rzymskich legionistów. Natomiast w Łebieniu odbędą dożynki parafialne – msza o godz. 15, o 16 przemarsz dożynkowego korowodu i od 17 po prezentacji wieńców, festyn do późnej nocy.

Jeżeli ktoś miałby ochotę wybrać się nieco dalej, w Gniewinie w sobotę odbędzie się piąta edycja Pomorskiego Pucharu Dogtrekkingu. To idealna okazja, żeby wyprowadzić swojego czworonożnego pupila na naprawdę długi spacer.

Jedyne co może zatrzymać nas w ten weekend w domu, to pogoda. Niestety prognozy nie są zbyt optymistyczne. Miejmy nadzieję, że tak jak to często bywa, rzeczywistość okaże się inna i zza chmur wyjrzy do nas jeszcze wakacyjne słońce.

Pogoda Powiat Lęborski 25 - 26 sierpnia
źródło: twojapogoda.pl