Reklama

Planująca rozbudowę fabryki firma Drutex z Bytowa, zakłada że będzie potrzebować co najmniej tysiąca nowych pracowników. Nowe hale produkcyjne powstaną na 18-hektarowej działce, którą za 6,5 mln złotych przedsiębiorstwo kupiło od Agencji Nieruchomości Rolnych.

Rozbudowa jest częścią planu stworzenia Europejskiego Centrum Stolarki Okienno-Drzwiowej, w którym będą produkowane okna, drzwi oraz rolety. W tym celu powstanie potężna 5-hektarowa hala oraz magazyny i parkingi. W sumie Drutex zainwestuje około 200 milionów złotych.

Z rozpoczęciem budowy firma czeka obecnie na otrzymanie wszystkich niezbędnych pozwoleń. Jak mówi jeden z dyrektorów Drutexu Bogdan Gierszewski, formalności mogą potrwać jeszcze do 3-4 miesięcy. Ma jednak nadzieję, że realizację inwestycji uda się rozpocząć jeszcze w tym roku.

fot. Drutex

Obecnie firma wytwarza ok. 5 tys. okien na dobę. Wśród pomorskich eksporterów Drutex zajmuje 8. pozycję z wielkością sprzedaży zagranicznej na poziomie 144 mln zł w 2011 r. W sumie w ubiegłym roku sprzedano produkty za 385 milionów złotych, a w tym roku sprzedaż ma zbliżyć się do sumy pół miliarda. Firma jest także jednym z największych pracodawców w regionie. W 2011 r. średnie zatrudnienie wyniosło 1560 osób, co plasuje spółkę w rankingu ,,TOP 100 Pomorza” na wysokiej 5. pozycji.