Pochodząca z Pomorza 24-letnia Joanna Mitrosz (UKS Jantar Gdynia) zajęła dziewiąte miejsce na igrzyskach w Londynie podczas rywalizacji wielobojowej w gimnastyce artystycznej. W finale uzyskała łączną notę 108,900 pkt. Zawody wygrała Rosjanka Jewgienija Kanajewa z punktacją 116,900.

Joanna najlepiej spisała się w ćwiczeniach z piłkę, w których z notą 27,150 została sklasyfikowana na szóstej pozycji. Najwyższą ocenę – 27,475 pkt – w finale otrzymała za układ z obręczą, zajmując w dziesięcioosobowej stawce siódme miejsce. Jej układ ze wstążką sędziowie ocenili na 27,425, co było ósmym rezultatem. Najsłabiej Mitrosz wypadła w ćwicząc z maczugami – 26,850, plasując się również na ósmym miejscu. Srebrny medal wywalczyła Daria Dmitriewa (Rosja), a brązowy Liubow Czerkaszyna (Białoruś).

Już wcześniej Joanna Mitrosz zapowiedziała, że start w sobotnim finale będzie jej ostatnim występem w karierze zawodowej.

– To na pewno moje ostatnie igrzyska. Wiekowo może bym dała radę, bo są tutaj zawodniczki nawet o cztery lata starsze ode mnie, ale ciało już czasem odczuwa skutki tylu lat treningów – powiedziała PAP Mitrosz. – Należy jej się wreszcie trochę życia prywatnego, bo gimnastyce poświęciła 18 lat – dodała jej trenerka Alicja Urbaniak.