Reklama

Jaguar Mk2 z 1962 r., Alfa Romeo GT Bertone i Citroen DS z 1969 r., Ferrari Daytona z 1971 r. – to tylko niektóre z 35 zabytkowych aut zgłoszonych dotychczas do I Gdyńskiego Rajdu Historycznego, który odbędzie się w dniach 11-12 sierpnia 2012 r.

W sobotę, 11 sierpnia, miłośnicy zabytkowej motoryzacji wezmą udział w rajdzie turystycznym – jeździe na orientację szlakiem historyczno-architektonicznym i konkursie wiedzy. Zagadki dotyczyć będą historii Gdyni i architektury modernistycznej. Ok. 60-kilometrowa trasa wieść będzie od Oksywia po Wielki Kack. Start o godz. 10.00 na placu przy Akwarium Gdyńskim.

W godz. 15.00-18.00, na tym samym placu, właściciele zaprezentują swoje samochody w konkursie elegancji.

fot. Wikimedia

W niedzielę, 12 sierpnia, w godz. 10.00-14.00 odbędą się jazdy sprawnościowe – slalom i wyścig z szykanami na ul. Polskiej oraz manewry na parkingu przy ul. Chrzanowskiego.

Do udziału w imprezie organizatorzy dopuszczają samochody do roku produkcji 1997 włącznie. Zgłoszenia przyjmowane będą do 6 sierpnia. Należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie Polskiego Touring Klubu: www.touringklub.pl. Tam też znajdują się szczegółowe informacje.

Organizatorem rajdu jest Polski Touring Klub we współpracy z Automobilklubem Morskim.

Poprzedni artykułZnikają budki telefoniczne
Następny artykułMiarczyński z Sopotu zdobył brąz