Reklama

Batalion Wojsk Zmechanizowanych w Lęborku zatrudni prawie 250 dodatkowych żołnierzy. Gdy cały plan restrukturyzacji zostanie zrealizowany, jednostka stanie się największym pracodawcą w mieście.

O pracę w Lęborku ubiegali się chętni z całej Polski. Na każde miejsce zgłosiło się ponad 80 zainteresowanych. Motywacja jest oczywista – w obecnych czasach praca w wojsku to pewna i dobrze płatna posada. Każdy szeregowy już na początku służby dostaje na rękę około trzech tysięcy złotych. Do tego trzeba doliczyć kilkaset złotych różnego rodzaju dodatków.

Jednostka przyjmuje obecnie pierwszych 150-ciu żołnierzy. Do końca roku pracę w Batalionie znajdzie jednak blisko 250 nowych. Docelowo w Lęborku będzie służyć ponad siedmiuset żołnierzy. W ten sposób wojsko stanie się największym pracodawcą w naszym mieście.

fot. Sławomir Łukaszuk – archiwum

Wojsko podpisuje z zawodowymi żołnierzami osiemnastomiesięczne kontrakty. W przypadku szeregowych mogą one maksymalnie trwać 12 lat. Później najlepsi żołnierze trafią do szkół podoficerskich. Z gorszymi armia na zawsze się rozstanie.

Kontakt

Wszystkie informacje na temat naboru na zawodowych szeregowych można uzyskać pod numerami jednostki w Lęborku: 59 846 87 14 lub 59 846 86 19, oraz w WKU Słupsku, tel. 59 845 88 28 lub na www.wkuslupsk.pow.mil.pl

Poprzedni artykułFestiwal „Śpiewająca plaża”
Następny artykułDni Gminy Wicko 2012