Reklama

Od niedzieli do piątego sierpnia w Lech Resort & Spa w Łebie odbywać się będzie Międzynarodowy Festiwal muzyczny „Śpiewająca plaża” organizowany przez rodowitą Rosjankę Sinitsina Tatianę.

W trakcie kilkudniowej imprezy zaprezentują się rosyjskojęzyczni artyści z wielu krajów, m.in. z Niemiec, Francji, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Izraela, Czech i Kazachstanu. Zaproszeni zostaną także polscy twórcy tekstów i piosenkarze. W zamierzeniu festiwal ma stanowić wymianę międzynarodowych doświadczeń kulturowych.

– Między godziną 10.30 a 15.30 odbywają się spotkania intelektualne (warsztaty dla zainteresowanych) przy herbacie, zatytułowane „Co, Gdzie, Kiedy?”. Koncerty odbywają się co wieczór od godz. 20 do 23 w restauracji. Wejście jest płatne i kosztuje 5 Euro – tłumaczy Marta Niedźwiecka, manager Lech Resort & Spa.

Festiwal „Śpiewająca plaża” organizowany jest już od kilku lat w różnych krajach. Do tej pory odbył się w Bułgarii, Czechach, we Włoszech i Hiszpanii. Teraz pora na Łebę.

– Najważniejsza jest dla nas radość z ciekawej rozrywki, przyjazna atmosfera i stworzenie kulturowej mieszanki, która pozwoli lepiej poznać twórców z różnych społeczności świata – mówi organizatorka Sinitsina Tatiana.

fot. Lech Resort