Reklama

Tenisiści stołowi Poltarex Pogoń Lębork pracowicie spędzają wakacje przygotowując się do nowego sezonu. Okres lipcowy to przygotowanie kondycyjno – wytrzymałościowe . potocznie zwane „ładowanie akumulatorów” na długi i wyczerpujący sezon rozgrywkowy.

Bracia Adam i Sławomir Dosz uczestniczyli w zgrupowaniu kadry na obozie w Zakopanym, a ich młodszy brat Przemysław na obozie w Cetniewie. Seniorzy Jakub Perek , Marek Prądzinski i Dariusz Dosz  przygotowują się indywidualnie , przebywając: w Międzyzdrojach , Lipnicy i Raduni. Nowy nabytek lęborskiej Pogoni Bartosz Szarmach uczestniczył w V Akademickich Mistrzostwach Europy w Tenisie Stołowym (Cordoba 2012) w reprezentacji Uniwersytetu im. Józefa Rusieckiego z Olsztyna , gdzie w turnieju drużynowym wywalczył brązowy medal.

fot. Sławomir Łukaszuk

Na stołach zawodnicy rozpoczną treningi z początkiem sierpnia, gry kontrolne i udział w turniejach okolicznościowych planowany jest na przełomie sierpnia i września, zaś rozpoczęcie rozgrywek I i II ligi nastąpi w połowie września. Skład osobowy zespołu zasadniczo nie uległ zmianie ; drużynę opuścił Patryk Chojnowski (powrócił do  Ostródzianki Ostróda) a lęborski zespół zasilił w nowym sezonie  Bartosz Szarmach (dotychczas Ostródzianka Ostróda).

Źródło: www.pogonlebork-ts.pl