Reklama

Pierwszą konkurencją, w której przyznawane są medale olimpijskie jest zawsze strzelectwo kobiet. W sobotę o godz. 9:30 polskiego czasu Paula Wrońska i Sylwia Bogacka spróbują zdobyć upragnione złoto dla Polski.

Pierwszeństwo tej dyscypliny, to wyraz uznania dla Piotra de Coubertin, twórcy nowożytnej Olimpiady, który z sukcesami uprawiał sport strzelecki. Strzelectwo obecne jest na olimpiadzie od pierwszych Igrzysk w Atenach w 1896 roku. Paula Wrońska wystartuje jutro w pierwszej spośród dziewięciu konkurencji strzelectwa – karabin pneumatyczny 10 m. Podczas olimpijskich Igrzysk stulecia w Atlancie w 1996 roku, pierwsze mistrzostwo olimpijskie zdobyła Renata Mauer.

Czytaj także: Znamy wyniki Pauli Wrońskiej >>

Polska kadra strzelczyń na IO 2012 w Londynie. / fot. PZSS

Panie oddają strzały w postawie stojąc, z karabinów pneumatycznych z odległości  dziesięciu metrów. Jest to niewielka w porównaniu z innymi konkurencjami strzeleckimi odległość, dlatego wielkość tarczy została odpowiednio zredukowana.

Najpierw wszystkie zawodniczki oddają 40 strzałów – będą to eliminacje, które rozpoczną się o godz. 9:30. Później osiem najlepszych rozgrywa między sobą strzelanie finałowe 10 strzałów na komendę, w ograniczonym czasie, czyli finał który zaplanowano na godz. 12:00. Przy końcowej klasyfikacji wynik sumy dziesięciu strzałów finału jest dodawany do wyniku 40 strzałów oddanych w eliminacji.

Poprzedni artykułRepertuar kina Fregata: sierpień
Następny artykułNa żywo: Paula na Igrzyskach