Reklama

Stowarzyszenie Rowerowe „Lew Lębork” zaprasza miłośników turystyki na Rajd Jelenia, który odbędzie się w sobotę 28 lipca. Na uczestników czeka 50km malowniczej trasy po lasach i polach wokół Lęborka.

Rajd rozpocznie się o godz. 9:00 przy banku PKO na ul. Staromiejskiej w Lęborku. Dalej trasa prowadzi przez: most kolejowy w Karczemkach – Rozłazino – Jeżewo – wjazd na Jelenią Górę – leśniczówkę w Bożympolu – Chmieleniec – Łęczyce. Powrót do Lęborka zaplanowano w godzinach wieczornych. Po drodze odbędzie się również ognisko.

Jedna z atrakcji Rajdu Jelenia – stuletni most kolejowy w Karczemkach. / fot. Kuba Urbański/e-Lębork

– Chcemy zaprosić wszystkich chętnych na Rajd Jelenia, który postanowiliśmy zorganizować, aby wyjść na przeciw jeżdżącym turystycznie rowerami – mówią organizatorzy. – Jest to rajd dla każdego. Tempo będzie dostosowane do najwolniejszej osoby. Przejazd odbędzie się w jednolitej nieposzarpanej grupie, którą poprowadzą lęborskie Lwy. –

Zobacz także: Most kolejowy w Karczemkach >>

Trasę po szutrowych i leśnych drogach wybrano z myślą o początkujących rowerzystach, dlatego dołączyć do rajdu może każdy. Warto zabrać ze sobą prowiant, napoje oraz kiełbaski na ognisko. Dla bezpieczeństwa organizatorzy planują ubezpieczyć uczestników wycieczki, co będzie wiązało się z opłatą 2 – 3 zł od osoby.