Reklama

2 lutego odbyła się XV Sesja Rady Miejskiej w Lęborku. Rajcy przyjęli m.in. program „Lębork Miastem dla Dużej Rodziny”, wyrazili zgodę na aplikowanie o Szwajcarsko-Polskie środki budowę elektrociepłowni na biomasę, podjęli intencyjną uchwałę o przystąpieniu do projektu „Kaszubskiego Inkubatora Przedsiębiorczości” i zmienili plan zagospodarowania obszaru w rejonie ulic Buczka i Kossaka.

Program „Lębork Miastem dla Dużej Rodziny” na lata 2012-2014 skierowany jest do rodzin wielodzietnych (czwórka i więcej dzieci). Rodziny te otrzymają ulgi na korzystanie z usług miejskich instytucji (kino, muzeum, pływalnia, lodowisko).

Podczas Sesji radni wyrazili zgodę na aplikowanie o środki do Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy na realizację przedsięwzięcia „Budowa elektrociepłowni opalanej biomasą jako podstawowego źródła ciepła w systemie ciepłowniczym miasta Lębork”.

Przyjęto także intencyjną uchwałę wspólnej realizacji projektu pn. „Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości szansą rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw w Bytowie, Kościerzynie, Lęborku i Kartuzach”. Miasto przygotowuje obecnie wniosek o dofinansowanie tego projektu z unijnych funduszy. Inkubator przedsiębiorczości zlokalizowany byłby w części biurowca ZWAR-ABB przy ul. Krzywoustego w Lęborku.

Uchwalono także zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulic Buczka i Kossaka w Lęborku