Reklama

W ośmiostopniowym mrozie przy sztucznych światłach na boisku Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie odbył się w sobotę sparing seniorów Pogoni Lębork z trzecioligowym Gryfem Wejherowo.

Mecz z czołowym zespołem bałtyckiej III ligi i uczestnikiem ćwierćfinału Pucharu Polski był najtrudniejszym przetarciem zespołu Pogoni w okresie przygotowawczym. W bramce lęborczan 90 minut zagrał Dominik Czekirda, na meczu zabrakło Bartosza Kortasa i Grzegorza Kowalskiego. W pierwszej połowie padły 2 gole, w drugiej połowie, choć wtedy gra stała się bardziej wyrównana.

fot. archiwum

– Czołowy zespół III ligi udowodnił w tym sparingu, że reprezentują zdecydowanie wyższy poziom piłkarski. Będąca w fazie przygotowania do sezonu Pogoń straciła cztery bramki po indywidualnych błędach . Mieliśmy też swoje okazje do zdobycia bramek, ale zabrakło trochę szczęścia .Życzę Gryfowi dalszych sukcesów w PP i wygrania III ligi – powiedział po mroźnym sparingu trener Pogoni Roman Rubaj.

Gryf Wejherowo – Pogoń Lębork 4:0 (2:0)

  • Pogoń: Czekirda – Jasiński, Godlewski, Żmudzki B. (Stankiewicz), Kołucki, Mańka, testowany zawodnik (Witkowski), testowany zawodnik, testowany zawodnik (Skórka), tesatowany zawodnik (Markowski), Smolarek II (Bach)

pogon.lebork.pl