Reklama

W sobotę 14 lipca na kompleksie rekreacyjnym Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku odbył się pierwszy z dwóch turniejów młodzieżowych w siatkówce plażowej.

Do rywalizacji stanęli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Największa frekwencja była w kategorii chłopców szkół gimnazjalnych. Ogólnie w turnieju wystąpiło 12 zespołów w trzech kategoriach. Równo o godzinie 10:00 rozpoczęła się rywalizacja sportowa, całe rozgrywki odbywają się jednocześnie na dwóch boiskach do siatkówki plażowej, co pozwala na sprawną organizacje całego turnieju.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepsi okazali się: Magurski Michał i Kwiatkowski Piotr, w kategorii szkół gimnazjalnych dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyły Weronika Greźlikowska i Malinowska Magda, w kategorii chłopców zwycięsko z całej rywalizacji wyszła para Majcherski Fabian, Maksymowicz Wojciech. Trzy najlepsze zespoły otrzymały medale , a najlepsze zespoły również drobne nagrody rzeczowe. Przed zawodnikami jeszcze jeden turniej młodzieżowy i to po nim odbędzie się całe podsumowanie młodzieżowych rozgrywek w siatkówce plażowej.

Uczestnicy zostali zaproszeni do udziału w 5 edycji  Jakubowego Turnieju Siatkówki Plażowej, organizowanego na kompleksie rekreacyjnym CSiR w Lęborku. Te rozgrywki prowadzone są w kategorii OPEN. Turniej rozpoczyna się o godzinie 10:00, zapisy 15 min przed rozpoczęciem. Najlepsze zespoły otrzymają nagrody, puchary i medale.

Wszystkie trzy turnieje siatkówki plażowej organizowane są w ramach projektu „Baltic Rally – Bałtyckie mistrzostwa amatorów w grach zespołowych” . Jest to doskonała okazja do aktywnego wypoczynku oraz możliwość do zdrowej rywalizacji sportowej.

Marcin Klukowski

Galeria

[nggallery id=121]

fot. nadesłane