Reklama

W tym roku to wielkie Święto Miasta odbywać się będzie w dniach 20-22 lipca. Na placu Pokoju, w centrum miasta, pojawią się tradycyjne kramy z wyrobami rzemieślniczymi, cukrową watą, balonami.

Nie zabraknie konkursów, programów dla najmłodszych, występów zespołów lokalnych, regionalnych i z zagranicy. W ramach cyklicznych, Międzynarodowych Spotkań z Folklorem „Muzyka Regionów” 20 i 22 lipca na scenie na Placu Pokoju zaprezentują się artyści z różnych regionów Polski i zagranicy.

Dużym zainteresowaniem, nie tylko Jakubów, cieszy się Międzynarodowy Zlot Jakubów, w tym roku odbędzie się on już po raz szósty w sobotę 21 lipca, a Jakubowie będą mogli rejestrować się jak zawsze od godz. 9.00 w kwaterze Zlotu na Pl. Pokoju. Czeka na nich wiele atrakcji. Również w sobotę odbędzie się XII Bieg Uliczny św. Jakuba. Biegacze z kraju i zagranicy pokonają atestowaną trasę 10 km wiodącą ulicami miasta.

fot. Sławomir Łukaszuk

W dniach 20-22 lipca dużo będzie się działo na ulicy Staromiejskiej. Projekt pn. „Ożywiona Staromiejska” polega na wprowadzeniu na deptak miejski ulicznych muzyków, przebierańców, wystaw plastycznych itp. Jedną z wielu atrakcji soboty będzie festiwal rzemiosł dawnych w scenerii średniowiecznych obwarowań miejskich, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Varius Manx.

Kościelna wieża kościoła św. Jakuba Ap. jest co roku miejscem ciekawej ekspozycji. W tym roku organizator – Muzeum w Lęborku zaprasza na wystawę poświęconą twórczości lęborczanina, Zdzisława Grajpera. Otwarcie wystawy w piątek 20 lipca.

W niedzielę tradycyjnie o. Franciszkanie organizują festyn dla najmłodszych. Tego dnia zaplanowano także zakopanie „Skrzyni Czasu” z pamiątkami dla potomnych. Niedzielny korowód rzemieślników, służb mundurowych, samorządowców, uroczysta suma odpustowa w Sanktuarium św. Jakuba dopełnią lęborskiego święta. To będą dni pełne atrakcji dla dzieci i dorosłych. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie Rudi Schuberth i Wały Jagiellońskie.