Reklama

LCK „Fregata” zaprasza na wernisaż malarstwa Miry Dawidowicz. Otwarcie wystawy odbędzie się w czwartek 29 marca o godzinie 18:00 w lęborskiej Bramie Kaszubskiego Pierścienia. Wstęp wolny. Prace lęborskiej artystki będzie można oglądać do końca kwietnia.

Mira Dawidowicz – malarka, animatorka kultury, instruktorka plastyki w klubie wojskowym w Siemirowicach, należy do Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury „TAK” w Lęborku.

Od kilku lat bierze udział w plenerach lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. W swojej twórczości najchętniej posługuje się technikami akryl, olej, kolaż. W siemirowickim klubie organizuje m.in. warsztaty malowania na szkle, decoupage, lepienia w glinie, zapoznaje wszystkich, którzy chcą skorzystać z różnorodnymi technikami malarskimi.

mat. prasowe

Wyróżnienie w XII Konkursie Sztuki i Rękodzieła Ludowego oraz Plastyki Amatorskiej Pomorza Środkowego w Słupsku 1998. W 2010r nagroda główna im. Stefana Morawskiego w III Konkursie Plastycznym „Niekontrolowany Obszar Wrażliwości” w Słupsku, 2011- II miejsce w konkursie „Poezja Cz. Miłosza w malarstwie”- Wejherowo.

Wystawy zbiorowe w Nowej Wsi Lęborskiej, Siemirowicach, Lęborku, Koszalinie, Słupsku, Kuźnicy, Dziwnowie, Bielsko-Białej.  Prace w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą oraz w Muzeum w Klukach.

Poprzedni artykułDrugi rok Drogi Św. Jakuba
Następny artykułFregata z projektorem 3D