Reklama

Pracownicy Muzeum w Lęborku nie próżnują i przygotowali dla mieszkańców oraz turystów kolejne wystawy. Zwiedzający będą mieli okazję podziwiać historyczne zegary, obrazy artystów z całego świata oraz artefakty archeologiczne. Warto w sierpniu odwiedzić lęborskie muzeum.

„TIK – TAK Historia zegarmistrzostwa” to mająca swoją premierę w trakcie Jarmarku św. Jakuba ekspozycja prezentująca rozwój technologii odmierzania czasu na przestrzeni wieków. Ci którzy nie mieli okazji podziwiać jej w wieży kościoła św. Jakuba, mogą nadrobić zaległości. Wśród eksponatów znajduje się kilkadziesiąt zegarów kieszonkowych, ściennych i innych a także grafiki prezentujące różnorakie czasomierze. Ekspozycja będzie czynna od poniedziałku (4 sierpnia).

Tik – Tak czyli historia zegarmistrzostwa (fot. Sławomir Łukaszuk).

Miłośnicy malarstwa będą mogli podziwiać wystawę „TRYPTYK – Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy?”. Jest to zbiór obrazów autorstwa uczestników plenerów malarskich w ramach Międzynarodowej Enklawy Malarzy , które odbywały się w Łebie. Artyści z Polski, Bułgarii, Niemiec, Francji, Japonii, Litwy i Ukrainy, w kolejnych latach od 2005 roku odpowiadali na tytułowe pytania malując. Wystawa w Galerii Strome Schody otwarta zostanie 11 sierpnia. Natomiast po miesiącu, 12 września obędzie się uroczyste jej zamknięcie w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa.

W tym miesiącu w muzeum pojawi się także ekspozycja archeologiczna „Świat przed Chrystusem”.

Muzeum w Lęborku czynne jest w dni powszednie oprócz poniedziałków w godzinach od 10 do 16, w soboty od 10 do 15, a w niedziele od 9 do 14.

Poprzedni artykułLębork w malarstwie
Następny artykułPomyśl zanim pojedziesz!