Reklama

18 grudnia została rozegrana 6 kolejka rundy zasadniczej lęborskiej ligi siatkarzy amatorów. Do zakończenia całej rundy pozostały jeszcze 3 kolejek.

Podczas szóstej kolejki wszystkie mecze kończyły się wynikami po 2:0. Jako pierwsi wyszli na boisko Romek Lębork i Bojan Żubry. Od początku do końca zawodnicy Romka kontrolowali sytuację i pewnie zwyciężyli oba sety do 15. W kolejnym meczu spotkały się zespoły AZS Lębork i Mechaniol Team. Pierwszy set zdecydowanie należał do zawodników Mechaniola, w drugim sytuacja się odwróciła. Dopiero w końcówce Mechaniol zdołał wyjść na prowadzenie i wygrał set 26:24. Mecz pomiędzy Baza 44 Siemirowice a Jednostką Wojskową Lębork zapowiadał się na bardzo emocjonujący. Niestety wojskowi z Lęborka nie podjęli walki i oddali oba sety na korzyść zawodników Bazy. W ostatnim pojedynku Melange walczył z Tom Blok Wejherowo. Oba zespoły mogły go wygrać, lepsi tego dnia okazali się zawodnicy Melange i to oni mogą dopisać sobie 3 pkt.

fot. Marcin Klukowski

W tym roku amatorzy już nie zagrają, kolejne kolejki ligowe odbędą się w styczniu i lutym. Po rozegraniu rundy zasadniczej 8 zespołów awansuje do fazy play-off gdzie będzie walczyć o wejście do półfinałów ligi.

Tabela:
1       Romek Lębork
2       Jednostka Wojskowa Lębork
3       BAZA 44
4       SKOJAN Team Puck
5       Melange
6       TOM BLOK Wejherowo
7       Bojan Żubry
8       Mechaniol Team
9       AZS Lębork

Nadesłał Marcin Klukowski.