Reklama

Muzeum w Lęborku – Galeria „Strome Schody” zaprasza 7 października o godz. 18.00 na wernisaż MALARSTWO i GRAFIKA „Poza rzeczywistością” autorstwa Krzysztofa Rapsy.

Krzysztof Rapsa (1959) – Malarz,grafik. Mieszka i tworzy w Koszalinie. Aktualnie współtworzy duet artystyczny z Aleksiejem Bogustovem prof. Katedry Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Grodnie. Członek ZPAP i członek SPAW Era-Art w Gdyni.

Autor: Krzysztof Rapsa

Jego malarstwo to świat artystycznej fantazji, świat różnorakich skojarzeń. W latach osiemdziesiątych rozpoczął przygodę z kolorem prowadzącą go przez szereg wystaw w kraju i za granicą. Wystawiał m.in. w Ambasadzie RP i w Galerii Polskiego Instytutu Kultury POSK w Londynie, w Galerii Centrum Sztuki Współczesnej “Solvay“ w Krakowie, w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie, w Państwowym Muzeum i w Galerii Tizengauza w Grodnie, w Galerii Pałacu Republiki w Mińsku na Białorusi,w Warszawie w Galerii Związku Literatów Polskich i w Galerii Porthos. Otrzymał nagrodę Prezydenta Koszalina .Wyróżniony Koszalińskim Orłem 2011. Otrzymał nagrodę VI Międzynarodowego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej w Muzeum Miasta Gdyni w 2011r.Jego obrazy użyto do realizacji filmu pt.”Sztuka fizyki”.Prace Krzysztofa Rapsy znajdują się w zbiorach galeryjnych, muzealnych, prywatnych w kraju i zagranicą (m.in. Niemcy, Dania, Szwecja, Francja, USA, Kanada,  Australia,  Białoruś).

Poprzedni artykuł60 lat szkoły muzycznej!
Następny artykułOddaj książki, bo zapłacisz karę