Reklama

We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski w strzelectwie. W piątkowej rywalizacji świetnie poradziła sobie Paula Wrońska.

Zawodniczka Lidera Amicus Lębork awansowała do finału konkurencji karabin sportowy 3×20 strzałów z 4. miejsca. Wyprzedziły ją jedynie polskie olimpijki: Sylwia Bogacka, Agnieszka Nagay i Renata Mauer-Różańska.

fot. archiwum klubu

W finale, po 6 strzale Paula zbliżyła się na 0,3pkt do strefy medalowej. Niestety następny strzał  nie pozwolił jej na walkę o medal.

Wyniki – karabin sportowy 3×20 strzałów:

  1. Sylwia Bogacka (Gwardia Zielona Góra) 682,6 pkt
  2. Agnieszka Nagay (Orzeł Łódź) 678,3
  3. Renata Mauer-Różańska (Śląsk Wrocław) 677,2
  4. Paula Wrońska (Lider Amicus Lębork) 675,5
  5. Karolina Kowalczyk (Śląsk Wrocław) 671

Jestem bardzo zadowolony z wyniku Pauli. 578 pkt uzyskane w eliminacjach to o 3 pkt więcej od wyniku który dał jej złoto w mistrzostwach juniorów – mówi Robert Biczkowski, trener Lidera Amicus Lębork.

W sobotę Paula wystartuje w konkurencji karabin sportowy 60 strzałów leżąc.

Sobotnie strzelanie odbywało się w fatalnych warunkach atmosferycznych (silny wiatr i padający deszcz). Zawodnicy strzelali w 2 zmianach. Druga, w której znalazły się wszystkie najlepsze zawodniczki, strzelała w dużo gorszych warunkach (widać to po wynikach i miejscach czołowych zawodniczek). Niestety wynik Pauli 581 pkt dał jej dopiero 14 miejsce.

– Najważniejsze dla nas są teraz przygotowanie do Mistrzostw Europy, które odbędą się  w Belgradzie na przełomie lipca i sierpnia – dodaje Robert Biczkowski.

Informacja z ostatniej chwili: Paula Wrońska została powołana na Uniwersjadę, która odbędzie się od 12 do 23 sierpnia 2011 roku w chińskim mieście Shenzhen.