Reklama

Nauczycielki z Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku otrzymały odznaczenia państwowe Prezydenta RP oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Rok szkolny 2010/2011 był Rokiem Odkrywania Talentów ogłoszonym przez Minister Edukacji Narodowej Katarzynę Hall. W województwie pomorskim tylko 29 placówek otrzymało miano „Miejsca Odkrywania Talentów”, w tym Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku. Za zaangażowanie nauczycieli w pracę na rzecz uczniów zdolnych i za indywidualne podejście do utalentowanej młodzieży wyróżniono pedagogów z MDK.

fot. MDK Lębork

Uroczyste podsumowanie roku talentów, odbyło się 21 czerwca w III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni. Podczas ceremonii odznaczone zostały lęborczanki: Alina Walkusz – Srebrnym Krzyżem Zasługi i Elżbieta Kisielińska – Baranowska – Medalem KEN. Nauczycielkom towarzyszyła dyrektor MDK Teresa Szczepańska, która dwa miesiące wcześniej w Słupsku z rąk wicekurator Elżbiety Wasilenko odbierała list gratulacyjny i tablicę z tytułem „Miejsce Odkrywania Talentów” nadaną przez MEN.

Uroczyste odsłonięcie wspomnianej tablicy nastąpiło 18 maja 2011 w siedzibie MDK w Lęborku. W obecności uczestników, rodziców, władz miasta i powiatu tablicę odsłaniali: wielokrotnie nagradzana tancerka Wiktoria Świątek, wieloletnia uczestniczka zajęć plastycznych Alicja Walkusz, przewodnicząca Samorządu Wychowanków MDK Malwina Dulińska, dyrektor MDK Teresa Szczepańska i Starosta Lęborski Wiktor Tyburski.