Reklama

Nie minęły dwa miesiące od tragicznego wypadku, w którym zginęła 18-letnia mieszkanka Lęborka, a w piątek (25 lipca) wydarzył się kolejny. W tym samym miejscu, na skrzyżowaniu krajowej szóstki z ulicą Witosa w Mostach, doszło do kraksy czterech pojazdów. Na szczęście nikt nie zginął, ranni zostali przewiezieni do lęborskiego szpitala.

Jeden z rozbitych samochodów (fot. remiza.com.pl)

Walka o lepszą organizację ruchu w tym miejscu trwa już od dwóch lat. Działania policji, interwencje wójta gminy Nowa Wieś Lęborska, petycje mieszkańców – nic nie przynosi pożądanych rezultatów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku odmawia zainstalowania sygnalizacji świetlnej zasłaniając się procedurami. Także pomysł tymczasowego ronda upadł, ze względu na zbyt duże natężenie ruchu. Zapowiadane jest ustawienie w pobliżu fotoradaru, jednak nie padają żadne konkretne terminy.

Miejmy nadzieję, że urzędnicza opieszałość nie doprowadzi do kolejnych tragicznych wydarzeń. Pozostaje apelować do kierowców i pieszych o wzmożoną ostrożność w tym niebezpiecznym miejscu.

O wypadku doniósł serwis www.remiza.com.pl