Reklama

Nauczycielki z Lęborka, uczestniczki projektu „Efektywny Nauczyciel Zawodów Ekonomicznych” rozpoczęły praktyki w przedsiębiorstwach. Podnoszą swoje kwalifikacje pracując w Warszawie. A wszystko dla dobra uczniów.

„Efektywny Nauczyciel Zawodów Ekonomicznych” to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego celem jest podniesienie kwalifikacji i umiejętności praktycznych nauczycieli przedmiotów zawodowych poprzez praktyki w przedsiębiorstwach. W projekcie udział biorą również nauczycielki przedmiotów ekonomicznych z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych oraz z Zespołu Szkół Gospodarki Żywieniowej i Agrobiznesu w Lęborku.

Uczestniczki praktyk. / fot. Biuro Projektu ENZE

Pani Brygida i pani Elżbieta – uczestniczki projektu, uczą rachunkowości. Obie mają kilkuletni staż pracy w zawodzie nauczyciela i zgłosiły się do udziału w projekcie, by uaktualnić swoją wiedzę. Zdobyte w trakcie praktyk doświadczenie i umiejętności, jak same mówią, chcą przekazać dalej – swoim uczniom.

– Jesteśmy bardzo zadowolone z przebiegu praktyki. To dla nas duża szansa, by zetknąć się z pracą w realnych warunkach przedsiębiorstwa. Chcemy doskonalić swoją wiedzę i jak najwięcej zyskać z dwutygodniowych praktyk. –mówi pani Elżbieta

Nauczycielki od samego początku stały się członkami zespołu. Zostały  zapoznane ze wszystkimi pracownikami działu, oraz otrzymały swoje stanowiska pracy. Podczas praktyk pracują wspólnie z zespołem nad bieżącymi zadaniami.

-Naszą firmę tworzy 70-osobowa kadra, posiadająca wysokie kwalifikacje zawodowe, doświadczenie i wiedzę. Reprezentujemy szeroką gamę specjalności i praktycznych umiejętności. Zatrudniamy biegłych rewidentów, kadrę finansowo-księgową, prawników oraz doradców podatkowych. dydaktycznej –  mówi Katarzyna Maraszek-Zięba – opiekunka praktyk.

Praktyka w przedsiębiorstwie stwarza również szansę na budowanie bazy przykładów, które można wykorzystać potem  w swojej pracy z uczniami.

–  Doświadczenie podczas praktyk i kontakt z nowoczesnymi rozwiązaniami na pewno będzie dodatkową inspiracją do prowadzenia lekcji. A to dopiero początek przed nami kolejny tydzień – część specjalistyczna związana z rachunkowością i kadrami. – mówi Pani Elżbieta.

Przed Uczestniczkami jeszcze pięć dni programu praktyk. Organizatorzy mają nadzieję, że będzie to okazja do nabycia wielu umiejętności, pogłębienia swojej wiedzy, a także zdobycia doświadczeń praktycznych.

Poprzedni artykułSolex w Wiedniu = 20 medali
Następny artykułNa chodniku sprejem pisane