Nie udało się Czarnym Czarne, nie udało się Bytovii II Bytów, nie udało się także Pogoni Lębork wywieźć 3 punkty z Człuchowa, który u siebie przegrał w sezonie tylko 1 mecz i to dawno temu.

Na mecz z Piastem ekipa Pogoni wyruszyła o świcie, bo już o 7.45. W kadrze zabrakło Damiana Mielewczyka, Daniela Malka i Grzegorza Smolarka. Ten ostatni, w ramach odpoczynku po ciężkim pucharowym meczu z Gryfem Wejherowo sobotę spędził w Londynie na finale Ligi Mistrzów, gdzie kibicował oczywiście Katalończykom.

– Piast nastawiony był przede wszystkim na obronę, nie chciał przegrać i to mu się udało –  powiedział po spotkaniu strzelec jedynej bramki dla Pogoni Tomasz Musik.

Stan boiska w Człuchowie to pięta achillesowa stadionu przy ul. Szkolnej, warunki do gry były bardzo ciężkie i ułatwiały obronę gospodarzom. W pierwszej połowie najlepsze okazje i to trzy miał Łukasz Godlewski. Najpierw z 3 metrów strzelił nad poprzeczką, potem po strzale z 30 metrów piłkę z linii bramkowej wybija zawodnik Piasta i na końcu nie wykorzystał podbramkowego zamieszania tuż przed przerwą. W międzyczasie po nielicznej akcji ofensywnej gospodarzy Piast w 35 minucie strzela na 1:0, po błędzie bramkarza Pogoni. Druga połowa to jeszcze większy napór lęborczan. W 61 minucie Musik strzałem z dystansu tuż przy słupku zdobywa gola na remis, a kilka minut później groźnie strzela ponad bramkę. Mimo optycznej przewagi nie udało się strzelić zwycięskiego gola. Bohaterem meczu mógł zostać w 75 minucie Mateusz Stankiewicz, który trafił w słupek. Od 80 minuty po drugiej żółtej kartce Piast grał w „10”.

Wątpliwości co do zaangażowania w meczu nie miał kapitan Oskar Jasiński: – Kto potrafi w środę przez 120 minut walczyć jak równy z równym z trzecioligowym Gryfem Wejherowo, a w sobotę w południe z Piastem nie odstawać kondycyjnie? To może być tylko Pogoń Lębork!

Piast Człuchów – Pogoń Lębork 1:1 (1:0)

• Bramki: 1:0 Szczepaniak (35), 1:1 Musik (61)
  • Pogoń: Skrzypczak – Kołucki, Godlewski, Jasiński, Kultys, Wolszlegier, Witkowski, Kowalski, (80’ Mańka), Musik (87’ Kijek), Stankiewicz, Markowski