Wtorkowy wieczór nie przyniósł niespodzianki w Miejskiej Hali Sportowej. W uznanym za najciekawsze spotkaniu 13. kolejki Superligi Tenisa Stołowego, Ternaeben Pogoń Lębork przegrała 0:3 z Gorzovią Romus Gorzów Wlkp.

Wielu kibiców zakładało, że chociaż Gorzovia znajduje się wyżej w tabeli od Pogoni, to po przegranej w poprzedniej kolejce z niżej notowaną EPS BESSER Opoką Trzebinia, teraz zostawi cenne punkty w Lęborku. Założenie okazało się błędne i zawodnicy Gorzowa wrócili do domów z tarczą.

Pierwszy pojedynek można uznać za decydujący dla przebiegu spotkania. Paweł Platonow po zaciętej walce, wygrał 2:3 z Patrykiem Chojnowskim. Białorusin rozpoczął zdecydowanie, jednak Chojnowskiemu udało się zapanować nad sytuacją i doprowadzić do remisu 2:2. Ostatecznie w trzecim secie, to Platonow był górą, wygrywając po przewagach.

[nggallery id=95]

Jako drugi z lęborczan wyszedł Li Bochao, by stanąć na przeciw Martina Olejnika. Pewny siebie Olejnik, dodatkowo wzmocniony zwycięstwem Platonowa, nie miał większych problemów z pokonaniem Chińczyka. Mimo świetnej techniki, którą prezentował Bochao, ostatecznie przegrał z Czechem 0:3.

Sporym zaskoczeniem była porażka Marka Prądzińskiego. O wiele bardziej doświadczony zawodnik lęborskiej Pogoni, musiał uznać wyższość Radosława Żabskiego. Nie pomogło przełamanie w trzecim secie i przegrany wynikiem 1:3 pojedynek, przypieczętował porażkę lęborczan.

Ternaeben Pogoń Lębork – Gorzovia Romus Gorzów Wielkopolski 0:3
Patryk Chojnowski – Paweł Platonow 2:3 (9:11, 14:12, 9:11, 11:4, 10:12)
Li Bochao – Martin Olejnik 0:3 (12:14, 10:12, 7:11)
Marek Prądzinski – Radosław Żabski 1:3 (7:11, 9:11, 11:6, 11:13)

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wygranej, chociaż wynik nie świadczy o dramaturgii spotkania, podczas którego widzieliśmy dużo walki – mówił po skończonym meczu Szymon Kulczycki, trener Gorzovii Romus.

Już za tydzień Pogoń zmierzy się na wyjeździe z Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Natomiast lęborska publiczność, zobaczy swoich tenisistów 22. lutego, gdy w Hali Miejskiej Pogoń podejmować będzie Olimpię-Unię Grudziądz.