Reklama

Dobiegły końca rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku pod patronatem Burmistrza Lęborka. 16 maja odbyły się dwa ostatnie mecze decydujące o końcowej kolejności w rozgrywkach.

Pierwszy mecz wyłonił zdobywcę brązowego medalu. W walce o trzeci miejsce stanęły zespoły Jednostka Wojkowa Lębork i Żubry – ZWAE. Pojedynek był wyrównany, widać było chęć zwycięstwa u obu drużyn. Lepsi okazali się zawodnicy z Jednostki Wojskowej Lębork i to właśnie oni uplasowali się na trzeciej pozycji. Żubry ZWAE musiały uznać wyższość swoich przeciwników i ostatecznie zajęły czwarte miejsce.

Tuż po zakończeniu meczu o trzecią lokatę do walki o złoto stanęły dwa najlepsze zespoły: Romek Lębork, zdecydowany faworyt ligi oraz KS Baza 44. Mecz był pełen walki o każda piłkę. W pierwszy secie niespodziewanie górą byli zawodnicy KS Baza 44, w drugim secie zawodnicy Romka odegrali się i doprowadzili do remisu.

Do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był trzeci set i to on przyniósł największe emocje. W końcówce seta oba zespoły miały po kilka piłek meczowych, zgromadzeni kibice żywo dopingowali oba zespoły. Lepsi okazali się faworyci ligi zespół Romek Lębork.

Uczestnicy finału po zakończeniu rozgrywek. / fot. Marcin Klukowski

Zaraz po zakończeniu meczu finałowego nastąpiło oficjalne zakończenie sezonu 2009/2010 amatorskiej ligi. Wszystkie dziewięć zespołów otrzymało z rąk burmistrza Włodzimierza Klaty i Mariana Borka dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji puchary, dyplomy oraz pierwsze trzy drużyny medale.

Zostali nagrodzeni również dwaj zawodnicy: Karol Trojanowski z zespołu KS Baza 44 został wybrany najlepszym atakującym meczu finałowego, a Rafał Dawid z zespołu Romek Lębork otrzymał statuetkę MVP całych rozgrywek ligi amatorskiej. Obaj zawodnicy otrzymali również drobne upominki od organizatorów.

Zwycięzca ligi zespół Romek Lębork już zapowiedział udział w II Mistrzostwach Woj. Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów. To właśnie ten zespół będzie bronił tytułu mistrzowskiego z 2009 roku. Mistrzostwa odbędą się 12 i 13 czerwca.

Organizatorzy zapraszają również na planowane w wakacje turnieje siatkówki plażowej.

Klasyfikacja końcowa Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku sezon 2009/2010

  1. Romek Lębork
  2. KS baza 44
  3. Jednostka Wojskowa Lębork
  4. Żubry – ZWAE
  5. AZS Lębork
  6. Melange
  7. Play Wejherowo
  8. Tajfun Świetlino
  9. Optyk Lębork