Reklama

W gronie sympatyków, kibiców, działaczy, piłkarzy, sponsorów oraz samorządowców, 4 lipca na Stadionie Miejskim w Lęborku odbyła się impreza upamiętniająca 65-lecie powstania klubu LKS Pogoń Lębork.

Dzień rozpoczął się od mszy świętej w intencji klubu odprawionej w Kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Później swoich sił na boisku miejskiego stadionu spróbowali kibice Pogoni oraz Bałtyku, goście z Gdyni wygrali 3:1. Po tym przyjacielskim pojedynku, przyszedł czas na główny punkt jubileuszu, czyli mecz seniorskich zespołów: Pogoni z II-ligowym Bałtykiem Gdynia.

Lęborczanie nie przestraszyli się grającego 3 klasy wyżej przeciwnika i rozegrali wyrównane spotkanie, wykazując się rozwagą i sercem do gry. Sytuacje bramkowe zdarzały się pod obiema bramkami, jednak więcej pracy musieli wykonać bramkarze Pogoni, ratując swoją drużynę od utraty gola. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 0:0.

Pogoń Lębork – Bałtyk Gdynia 0:0

  • Pogoń: Skrzypczak (46 zawodnik testowany) – Kołucki (46 Błaszkowski), Smolarek, Jasiński, Kozakiewicz (82 Stankiewicz) – Stankiewicz (65 Kijek), Witkowski (46 Iwosa), z. testowany, z. testowany (57 Malek), Chmielewski (46 Mielewczyk) – Markowski

Uwielbiam słońce, ale stałem z boku i podziwiałem zawodników w tym upale, stworzyli kilka ciekawych akcji. Mecz toczył się w dobrej atmosferze. Jestem pozytywnie zaskoczony grą Pogoni, zwłaszcza w I połowie była dobrze ustawiona taktycznie, zawodnicy byli dynamiczni. Byłem zdziwiony, że taka drużyna gra w V lidze. – powiedział po meczu Piotr Rzepka obecny trener Bałtyku, a w rundzie jesiennej sezonu 1998/1999 trener i zawodnik Pogoni.

[nggallery id=84]

fot. pogon.lebork.pl

W przerwie meczu władze klubu i sekcji piłki nożnej pogratulowali naszej młodzieży za wyniki i sportową postawę w świeżo zakończonym sezonie młodzieżowych rozgrywek.

Jako pierwsi puchar odebrali najmłodsi zawodnicy Juniora D1, występujący w rozgrywkach Pomorskiej Ligi Juniorów D1, w której zajęli 7 miejsce. Pogoń/UKS Trójka Lębork w rozgrywkach Słupskiej Klasy Okręgowej Junior C zajęła 2 miejsce. 3 miejsce w Pomorskiej Lidze Juniorów C1 zajęła drużyna chłopców, z których większość uczęszcza do klasy sportowej Gimnazjum nr 2 w Lęborku. Swój puchar odebrali także najstarsi szkoleni piłkarze Pogoni Ratusza, którzy w tym sezonie awansowali do Pomorskiej Ligi Juniorów A.

Podziękowania w postaci tabliczek ze zdjęciem drużyny Pogoni za wydatną pomoc i wspieranie sekcji piłki nożnej Pogoni Lębork otrzymali także sponsorzy, samorządowcy i inne osoby pomagające Pogoni.

Przez cały mecz na trybunach trwała wspólna zabawa kibiców Pogoni i Bałtyku, którzy głośnym dopingiem uczcili jubileusz swojego ukochanego klubu.

Poprzedni artykułSportowe wakacje z CSiR
Następny artykułPo zakupach oddaj krew