Reklama

W ramach ogólnopolskiej akcji „Zbieramy krew dla Polski”, organizowanej już po raz trzeci przez Grupę Muszkieterów oraz Polski Czerwony Krzyż, w sobotę, 17 lipca odbędzie się przed supermarketem Intermarché w Lęborku akcja poboru krwi.

Zbiórka krwi jest częścią kampanii zainicjowanej przez Grupę Muszkieterów jako „Konwój Muszkieterów Oddaj Krew – Uratuj Życie” odbywającej się w tym roku w obrębie 14 województw. Akcja będzie prowadzona od 10 kwietnia do 17 października. W samym województwie pomorskim organizatorzy przeprowadzą zbiórkę w 8 miastach.

W Lęborku krew najczęściej oddają uczniowie. / fot. ZSMI

– Tegoroczna kampania „Zbieramy krew dla Polski” jest największą z dotychczasowych edycji. W ubiegłym roku zgłosiło się do nas 3607 honorowych krwiodawców, liczymy, że w tym roku uda się co najmniej utrzymać ten wynik – powiedziała Elżbieta Śmietanka, Dyrektor Generalny Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Mieszkańcy Lęborka będą mogli oddać krew w godzinach 9.00 -14.00 w specjalnym ambulansie RCKIK, który stanie przed supermarketem przy ul. Władysława IV. Osoby chętne do wzięcia udziału w akcji powinny być zdrowe i pełnoletnie oraz powinny mieć przy sobie dowód osobisty.