Zwycięstwem rozpoczęli sezon piłkarze Pogoni Lębork, którzy po spadku z IV ligi rozgrywają teraz mecze w Słupskiej Klasie Okręgowej. Niemal całkowicie przebudowana drużyna, pod wodzą nowego trenera Romana Rubaja, wygrała na wyjeździe ze Spartą Sycewice 1:2.

W pierwszej połowie spotkania Sparta starała się dyktować warunki gry. Gospodarze mieli ułatwione zadanie ze względu na osłabiony skład Pogoni. Trener lęborczan nie mógł skorzystać tego dnia z usług Damiana Mielewczyka, Piotra Kwapińskiego, Tomasza Kijka i Wiesława Kwiatkowskiego. Ostatecznie młoda siła zespołu dała radę bez doświadczonych kolegów i zdołała pokonać bramkarza Sparty w 32 minucie, gdy Stankiewicz dobił piłkę po rzucie wolnym Malka.

Mariusz Władyka to jeden z nielicznych zawodników, którzy pozostali po spadku z IV ligi. / fot. spartasycewice.xon.pl
Dwa spotkania na wyjeździe grają piłkarze Pogoni na początku nowego sezonu. / fot. spartasycewice.xon.pl

Po przerwie sycewiczanie przeszli do ofensywy i wyrównali na 1:1 w 52 minucie. Uderzał Marek Wasiak, a Skrzypczak odbił piłkę tak niefortunnie, że Ariel Sudół z kilku metrów nie miał problemu z trafieniem do siatki. Brak asekuracji Daniela Błaszkowskiego spowodował, że miał ułatwione zadanie. Dalsza część meczu przebiegała na wyrównanym poziomie z obu stron. Gdy już wydawało się, że drużyny podzielą się punktami, w doliczonym czasie gry udaną akcję przeprowadzili rezerwowi Pogoni. Wprowadzony w końcówce Marek Duda ruszył prawą stroną i dośrodkował w pole karne. Piłka trafiła do jednego z obrońców, któremu wyłuskał ją Michał Stawikowski i z kilku metrów pokonał bramkarza.

Obawiałem się pierwszego meczu. Każdy zespół w tej lidze jest dla nas groźny, bo bardziej zgrany – komentował po meczu Roman Rubaj, trener Pogoni. – Drużyna mnie dziś nie zawiodła. Zespół się konsoliduje, a wychowankowie Pogoni, którzy powrócili do klubu, dobrze się wkomponowali. –

Sparta Sycewice – Pogoń Lębork 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Mateusz STANKIEWICZ (32), 1:1 Ariel SUDÓŁ (52), 1:2 Michał STAWIKOWSKI (90+3)

SPARTA: Wasilewski, Stasiak, Ogórek, Jęcek, Kozieł (79 Nitsche), Białek (89 Głębocki), Chałubiński, R.Wasiak, Sitarczyk, Sudół, M.Wasiak

POGOŃ: Skrzypczak – Błaszkowski, Kozakiewicz (74 Kołucki), Jasiński, Trawiński – Władyka, Malek, Iwosa (66 Stawikowski), Witkowski, Stankiewicz – Chmielewski (84 Duda)

Kolejny mecz pogoniści rozegrają w Przechlewie z tamtejszą Brdą. Oba zespoły niedawno występowały w IV lidze, teraz spotkają się na niższym szczeblu rozgrywek. Początek spotkania 22 sierpnia o godzinie 17.