Reklama

Wzorem lat ubiegłych, Urząd Miejski wydał lęborski kalendarz ścienny na rok 2010. Tematycznie publikacja nawiązuje do hasła promocyjnego miasta: Lębork kolebką telewizji. 12 zdjęć autorstwa Andrzeja Seweryńskiego i Krzysztofa Falcmana z Lęborskiego Klubu Fotograficznego, nawiązuje do telewizora, którego wynalezienie było możliwe m.in. dzięki Paulowi Nipkow.

Zdjęcia w kalendarzu nawiązują do telewizora. / fot. Sławomir Łukaszuk
Motywem przewodnim kalendarza jest telewizor.

– Wspólnym mianownikiem wymyślonych przez nas dwunastu historii jest telewizor. Zdjęcia nie odzwierciedlają rzeczywistości, lecz są wyrazem naszej artystycznej wizji. – mówią o swojej pracy autorzy kalendarza. Oprócz fotografów, udział w przedsięwzięciu wzięli także wolontariusze, którzy pozowali do zdjęć.

Ogółem miasto zamówiło 1000 kalendarzy. 100 w trakcie specjalnej prezentacji, rozdał burmistrz podczas Lęborskich Dni Jakubowych. Ci którzy nie zdobyli darmowego egzemplarza, mogą kupić kalendarz w cenie 20 zł w Biurze Informacji Miasta przy ulicy Reja 28. Tam również znajduje się wystawa, przedstawiająca zdjęcia wykorzystane w kalendarzu, powiększone do większego formatu.

Autorzy kalendarzowych zdjeć: Andrzej Seweryński i Krzysztof Falcman.
Autorzy kalendarzowych zdjęć: Andrzej Seweryński i Krzysztof Falcman.

Urzędnicy zapraszają do udziału w przygotowaniach kalendarza na rok 2011. Pomysły na temat przewodni można zgłaszać poprzez e-mail lub tradycyjną pocztę. Więcej szczegółów akcji na stronie Urzędu Miejskiego.

W poprzednich latach Urząd Miejski publikował kalendarze: w 2009 ze zdjęciami prezentującymi zabytki i życie codziennie Lęborka, w 2008 pokazujący prace plastyczne przedstawiające miasto, w 2007 z pracami lęborskich artystów – Krzysztofa Grzesiaka i Alfreda Lubockiego, w 2006 z pracami dzieci z Powiatowego Ogniska Artystycznego, w 2005 – zabytki Lęborka w fotografii.