Reklama

Już po raz drugi odbył się w naszym mieście Jakubowy Turniej Siatkówki Plażowej w ramach Lęborskich Dni Jakubowych. W 25 lipca zostało rozegranych 15 meczy, które wyłoniły najlepszych siatkarzy plażowych w Lęborku. W całym turnieju uczestniczyło 9 zespołów, mocno zróżnicowanych pod względem wieku zawodników.

Mecze rozgrywano na dwóch boiskach, co zapewniało sprawny przebieg rywalizacji. Dwa najcięższe pojedynki odbyły się pod koniec turnieju. W meczu o trzecie miejsce para Oleszczuk Łukasz i Lis Mateusz pokonała parę Dziedziński Jakub, Dziedziński Michał. Natomiast w meczu finałowym Bolda Sebastian i Miotk Adam pokonali parę Korniak Dariusz, Schulz Damian. W obu pojedynkach potrzebne było rozegranie trzeciego seta, co świadczy o bardzo zaciętej i wyrównanej walce.

x / fot. Marcin Klukowski
Jakubowy Turniej Siatkówki Plażowej to już tradycja lęborskiego Jarmarku. / fot. Marcin Klukowski

Turniej odbył się w bardzo przyjemniej atmosferze. Organizatorzy dziękują zgromadzonym kibicom, którzy przyglądali się rozgrywkom i wspierali swoich faworytów. Kolejny turniej z cyklu Wakacyjnych Turniejów Siatkówki Plażowej odbędzie się 15 sierpnia, zapraszamy młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną do udziału w rozgrywkach.