Reklama

Sporo będzie działo się w Lęborku 1 czerwca, w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka. Występy artystów oraz inne atrakcje podczas festynu w centrum miasta, akcja „Cała Polska czyta dzieciom”, a także przedstawienie teatralne. Dzieciaki mają zapewnioną zabawę na cały dzień.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej zainaugurowany zostanie VIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. O godzinie 13, czytaniem opowieści zabawiał małych słuchaczy będzie Witold Namyślak. Później w bibliotece odbędą się zabawy, konkursy oraz loteria fantowa.

Przedstawienie teatralne zaplanowano na godzinę 14, w budynku kina przy ulicy Gdańskiej 12. Spektakl pt. „Księżniczka na ziarnku grochu” przygotowała Grupa Teatralna „Buaa” działającą w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata”. Wstęp jest bezpłatny.

– To przedstawienie jest naszym prezentem dla wszystkich dzieci z okazji ich święta – mówi Paweł Piwka, dyrektor Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata”. – Nasza grupa teatralna już od kilku tygodni przygotowuje się do tego dnia.

O najmłodszych mieszkańcach pamięta też lęborskie Centrum Sportu i Rekreacji. Od godziny 15 do 20, koło żabkowej fontanny przy Placu Pokoju, trwać będzie rodzinny festyn. W programie przewidziane są występy wokalno-artystyczne zespołów MDK, Powiatowego Ogniska Artystycznego, Lęborskiego Studia Tańca BRAVO oraz zespołu MAX DANCE. Dzieci będą mogły bawić się na dmuchańcach, a także spotkać czarodzieja.

Poprzedni artykułLęborskie święto muzyki
Następny artykułOdkryj swój Wszechświat