Reklama

Na przełomie kwietnia i maja Ustka gościła uczestników Międzynarodowych Mistrzostw Wybrzeża w strzelectwie sportowym. W tym roku w zawodach udział wzięło 180 zawodników z Litwy, Białorusi oraz kilkunastu klubów z całej Polski. W gronie tym wystartowało 10 zawodników klubu strzeleckiego LOK Lider-Amicus Lębork.

Na szczególną uwagę zasługuje udany występ Michała Lenarta i Mateusza Górskiego, którzy w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc juniorów młodszych wywalczyli odpowiednio złoty i brązowy medal. Należy przy tym wspomnieć, że Michał poprawił w leżaku swój rekord życiowy.

Drużyna Lidera, któa wzięła udział w zawodach w Ustce. / fot. archiwum klubu
Drużyna Lidera, która wzięła udział w zawodach w Ustce. / fot. archiwum klubu

Zawodnicy Lidera-Amicus stawali jeszcze dwukrotnie na podium. Srebrny medal przywiózł z Ustki Marek Chmiel w karabinie dowolnym juniorów, a brązowy Malwina Itrich w strzelaniu z trzech postaw. Tym razem Malwina musiała uznać wyższość Iriny Shilovej i Kateriny Drobyshevej z Białorusi.

Pozostałe osiągnięcia zawodników Lidera:

  • Marta Marcinowska – 4 miejsce w ksp3x20 seniorek.
  • Joanna Baran – 4 miejsce w ksp60L juniorek.
  • Monika Dybowska – 6 miejsce w ksp60L juniorek młodszych.
  • Magdalena Klińska – 7 miejsce w ksp60L juniorek młodszych.
  • Marcin Spólny – 6 miejsce w ksp60L juniorów młodszych.
  • Michał Fidala – 11 miejsce w ksp60L juniorów młodszych.

Start w Ustce był ostatnim sprawdzianem juniorów młodszych przed eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w lipcu w Krakowie – mówi trener zespołu, Robert Biczkowski. – Do pierwszych eliminacji pozostały trzy tygodnie i czeka nas jeszcze trochę pracy nad techniką. Jestem przekonany, że poprawimy występujące błędy i cała 8 startująca w eliminacjach pojedzie w lipcu do Krakowa.

21 maja zawodnicy Lidera wezmą udział w II rundzie Pucharu Polski, która odbędzie się w Zielonej Górze.

Poprzedni artykułW weekend zlot militarny
Następny artykułPochody pierwszomajowe w fotografii